Domů / Novinky / Obchodování s binárními opcemi

Obchodování s binárními opcemi

Přejete si výhodně zhodnotit své finance? Binární opce jsou jednou z vyhledávaných možností pro zhodnocení financí. Jejich obchodování je snadné a může si je vyzkoušet každý, kdo přemýšlí o některé formě pasivního příjmu či jednorázového přivýdělku, ale přitom nechce investovat velké sumy peněz.

Binární opce výpočetPomocí binárních opcí lze z poměrně malé investice v řádu stovek korun vytvořit pravidelný pasivní příjem, zhodnotit tak své úspory a vydělat si pasivní formou nějaké finanční prostředky navíc. Potencionální zhodnocení binárních opcí je až 85 % z investované částky na jednu opci. Oproti klasickému obchodování s akciemi mají binární opce výhody v jednoduchosti obchodování, neboť obchodník musí pouze správně odhadnout, zda cena daného finančního instrumentu v daném čase klesne nebo půjde nahoru.

Od toho vzniklo slovo binární. Další výhodou je, že investor zná dopředu výši maximálního zisku, či maximální ztráty, takže má vždy více informací o tom, kolik přesně na daném obchodu vydělá. Pokud jde o finanční instrumenty, jsou tím myšleny komodity jako je zlato, ropa, nebo akcie Google a spoustu dalších. Obchodník nemusí čekat na dividendy, nebo na připsání zisků jako u jiných forem obchodování.

Binární opce se obchodují pouze na určitý krátký časový úsek (minuty, hodiny, dny) a v případě úspěchu budete mít svůj zisk ihned připsán na účet, který si za účelem obchodování s binárními opcemi zřídíte.

 Daně u binárních opcí

Nepříjemnou stránkou související s binárními opcemi je, že podléhají dani z příjmu. V tomto směru panuje prozatím nejednotnost výkladu, ovšem většina expertů a úředníků z finančních úřadů se shoduje, že se zdaňuje pouze zisk z binárních opcí. To znamená, že v případě ztráty se vás daň nejen netýká, ale že ani nedaníte peníze, které jste na svůj obchodní účet vložili ze svého.

binární opce

Pro názornost lze uvést příklad, kdy si otevřete účet na binární opce, vložíte na něj 200 dolarů a do konce roku dokážete vloženou částku zhodnotit na 1000 dolarů. V takovém případě máte zisk 800 dolarů, což je částka, kterou budete danit. Pokud v průběhu roku vyberete z tohoto účtu nějaké peníze, musíte si je evidovat a také je na konci roku zdanit. Jedinou komplikací může být fakt, že vyděláte dolary, ale daníte v korunách. Proto musíte příslušné částky přepočítat na české koruny. Zisk z binárních opcí se zahrnuje mezi „ostatní příjmy“, které se daní sazbou 15 %.