Domů / PR / Ochranná známka ochrání váš výrobek před konkurencí

Ochranná známka ochrání váš výrobek před konkurencí

Disponujete jedinečným produktem či službou, jež by mohla zkopírovat vaše konkurence? Pak je na čase zvážit pojistku v podobě ochranné známky. Ochranná známka totiž představuje jednoduchý a účinný nástroj, kterým si lze zajistit ochranu svého výrobku či značky vůči konkurenci. Zjistěte, jak můžete ochrannou známku získat pro svůj výrobek či službu.

Co je ochranná známka a její výhody

Ochranná známka patří mezi druh právního nástroje, pomocí kterého si lze zajistit ochranu konkrétního produktu či služby na českém i zahraničním trhu. Ne nadarmo využívá ochrannou známku pro své výrobky mnoho firem. Dle zákona je ochrannou známkou jakékoliv označení, jež je způsobilé odlišit výrobek od jiných výrobků. Ochrannou známkou může být například firemní logo, slogan, tvar výrobku apod. Jako ochrannou známku lze zaregistrovat také název firmy.

Je zřejmé, že hlavní výhodou ochranné známky je zejména ochrana výrobku před konkurencí, jak napovídá samotný název článku. Kromě toho ochranná známka může zlepšit marketing a prodej výrobku, jelikož na jejím základě je podpořena jedinečnost daného výrobku a služby.

Jak na registraci ochranné známky?

Registrace ochranné známky probíhá na základě formuláře, který je třeba vyplnit a následně doručit Úřadu průmyslového vlastnictví. V rámci podání přihlášky je také potřeba uhradit správní poplatek v hodnotě 5000 Kč. Úřad ve stanovené lhůtě pak o žádosti rozhodne.

Aby byla registrace ochranné známky úspěšná, tak je potřeba splnit řadu náležitostí. Zejména registrovaná ochranná známka nesmí být zaměnitelná s již zapsanou ochrannou známkou. Chcete-li si registraci co nejvíce usnadnit, pak se obraťte na odbornou firmu, která se o vše postará za vás. K dispozici vám je například patentová kancelář Praha – Macek and Partners s. r. o.