Domů / PR / Otázky, které si zodpovědět, pokud vybíráte regál

Otázky, které si zodpovědět, pokud vybíráte regál

Rozhodli jste se investovat do regálu, respektive do regálového systému? Pak možná přemýšlíte, jaký regál pro vás bude ten pravý. Přece jenom se na trhu setkáte se s kovovými regály, také s regály dřevěnými nebo s regály plastovými a jinými. Pro který regál se teda rozhodnout? Každý má jistě svá pro i proti, ale spálit se rozhodně nechcete. Abyste tomuto spálení předcházeli, vyplatí se zodpovědět si několik otázek, které vám výběr regálů zcela usnadní.

Kde budete regál používat?

Jednou ze základních otázek je, kde budete regál používat, respektive k čemu bude regál sloužit. Pokud umísťujete regál do prodejny nebo supermarketu, nemusíte dbát na žádnou designovou stránku. Takové regálové systémy mají jenom nulové estetické nároky. V tomto případě mají být především funkční, praktické, samozřejmě také odolné, s vysokou nosností a velice pevné.

Pokud má regál sloužit k jiným účelům, pak potřebujete, aby měl trochu jiné vlastnosti. Když si vlastnosti, které od regálu vyžadujete, vyjmenujete, rázem bude výběr toho vhodného regálového systému snadný.

Jak moc bude regál zatížen?

Zejména pokud potřebujete regál do skladu nebo do prodejny (ať už malé kamenné nebo do velkého supermarketu), je třeba vědět, jak moc bude kovový či jiný regál zatížen. Nosnost police je totiž jeden z nejdůležitějších parametrů, který se musí při výběru regálu respektovat. A ne, opravdu nemá každý regál stejnou nosnost.

Je tedy dobré dopředu vědět, jaká bude nosnost regálu, abychom pak věděli, na jaké regálové systémy se při výběru zaměřit.

Jaká je vaše cenová hranice

Stejně jako u všeho ostatního, i v případě regálů je možné stanovit si jakousi cenovou hranici. Kolik jste tedy ochotní investovat do regálového systému? Pamatujte na to, že cenová hranice musí být stanovena adekvátně k nabídce. Při výběru pak nekupujte nejlevnější a nejméně kvalitní, ale spíše se zaměřte na dražší, leč kvalitnější druhy.