Domů / PR / Středomořská nádhera na ostrovech, kde se psala historie?

Středomořská nádhera na ostrovech, kde se psala historie?

Prosluněné pláže, poznání exotických míst, města, která mají za sebou staletí prodchnuté zajímavými událostmi. Přesně tak by se dalo definovat Středomoří, oblast, v níž si snad každý turista přijde na své, a to včetně těch vůbec nejnáročnějších. Nahlédněme proto do několika destinací, které jsou populární napříč věkovým spektrem turistů a ochutnejme dálku plnými doušky, protože jinak to snad ani nejde! Nakonec, proč nepoznat nové lidi a dosud neobjevené kultury, které na vás už velmi netrpělivě čekají?

Když se řekne třeba Mallorca…

Přes tři a půl tisíce čtverečních kilometrů, katedrála La Seu, která je symbolem zdejší slavné minulosti. Přesně tohle jsou dva poznávací znaky ostrova Mallorca, jenž patří do rodiny proslulých Baleár. Užijete si nejen horské túry, ale také proslulé pláže, kvůli nimž sem vyrazí každoročně miliony turistů. Římská, byzantinská i maurská minulost jsou zde znát na každém kroku a když budete chtít, můžete navštívit kartuziánský klášter, kde prožil část života i slavný polský hudební skladatel Frederik Chopin.

Neméně zajímavým ostrovem je Sicílie, kde poznáte nejen italský svět opravdu hodně zblízka. Staletí se zde mísily různé kultury a dodnes je vidět jejich vliv – Agrigento, Messina a další města, ve kterých se psala historie. Palermská katedrála, ale například také Liparské ostrovy – stačí si domluvit výlet lodí a uvidíte dosud nepoznané! Mandlovníky a olivové háje, citrony a vynikající mořské ryby na jídelníčku, Normanský palác a kostel San Cataldo v Palermu, to je pestrá mozaika, do které patří i Syrakusy nebo Catania, dvě města, která zná každý příznivec antické historie.

Pokochat se pohledem na Etnu můžete třeba právě z Taorminy, kde najdete i příjemné restaurace. Nasajte proto středomořskou atmosféru, cestování přece láká po celý rok! Byla by škoda nevyjet poznávat svět, když je tu ta možnost!