Domů / PR / Pět nejlepších aktivit a památek v Hukvaldech

Pět nejlepších aktivit a památek v Hukvaldech

Rozhodli jste se vyjet si o víkendu na výlet, ale zahraničí vás neláká? Raději byste viděli něco z naší krásné České republiky? Nabízí se mnoho možností, kam vyrazit nebo co vidět. Přece jen Česká republika je plná krás a zajímavých míst, jež je třeba rozhodně vidět. Ať už chcete vyrazit za přírodou nebo chcete vidět něco nevšedního či toužíte poznat další pověst českých hradů a zámků, doporučujeme vyrazit do Hukvald, které jsou dnes velmi oblíbeným turistickým cílem, kde najdete opravdu všechno.

Hukvaldy jsou obcí, v níž žije kolem dvou tisíc obyvatel. Nachází se v okrese Frýdek-Místek a jedná se o poslední čistě lašskou obec na valašsko-lašském rozhraní. Jak již bylo zmíněno, jedná se o oblíbený turistický cíl, a to z jednoho prostého důvodu – s obcí se pojí slavný skladatel Leoš Janáček, který si zde koupil domek, bral ze zdejší krajiny inspiraci pro svá operní díla, hukvaldskou atmosféru zachycoval do svých skladeb.

Poznejte Hukvaldy jako Leoš Janáček a navštivte to nejlepší, co obec nabízí.

Hukvaldská obora

Obora Hukvaldy je dnes velmi oblíbená. Jedná se o starobylou oboru rozprostírající se kolem zříceniny hradu Hukvaldy. Setkat se zde můžete s mnoha druhy lesní zvěře i s mnoha druhy ptáků.

Zřícenina hradu Hukvaldy

Hojně navštěvovaná je taktéž zřícenina hradu Hukvaldy, která je dnes označována za nejstarší hradní zříceninu na Moravě.

Tropic Hukvaldy

O nevšední zážitek se postará Tropic Hukvaldy, kde je možné pozorovat exotické rostliny a zvířata. Lákadlem jsou hlavně mluvící papoušci nebo velká japonská zahrada.

Mezinárodní hudební festival Janáčkovy Hukvaldy

Každým rokem jsou velmi navštěvované také akce v Hukvaldech, k nim patří Mezinárodní hudební festival Janáčkovy Hukvaldy.

Památník Leoše Janáčka

K hukvaldským pamětihodnostem se řadí také Památník Leoše Janáčka sídlící v domě s číslem popisným 79, kde je mimo jiné i muzeum.