Domů / PR / Chcete obchodovat na burze?

Chcete obchodovat na burze?

Pokud jste schopni ušetřit měsíčně určitou částku peněz, zkuste je investovat třeba do akcií. Je to rozhodně zajímavější způsob zhodnocení úspor, než je spořit na běžném bankovním účtu. Zpočátku nemusíte hned nakupovat za závratné částky. Nejprve se seznamte se všemi pojmy, abyste věděli co to je burza, burzovní indexy, kdo je burzovní makléř apd. Pak si vyzkoušejte strategii obchodování s akciemi třeba na nečisto. Postupně si najdete svůj osobitý způsob, jak na burze vydělávat a obchodování na burze se pro vás stane zábavou, ale také zdrojem zajímavých přivýdělků.

Co je to burza a další pojmy?

Burza je akciovou společností, která je oprávněna organizovat na daném místě a ve stanovenou dobu poptávku a nabídku cenných papírů. Tato právnická osoba umožňuje obchodování s akciemi, cennými papíry, dividendovými a úrokovými kupóny. Tak jako pro jiné akciové společnosti, platí i pro burzu ustanovení obchodního zákoníku. Ukazatelem vývoje daného trhu jsou burzovní indexy. Nákup a prodej finančních nástrojů, jako jsou akcie, obligace, komodity a deriváty, zprostředkovává zájemcům burzovní makléř. Tento obchodník s cennými papíry má odborné znalosti ohledně fungování kapitálových trhů a příslušné legislativy.

Jak začít?

Zpočátku se vám obchodování na burze možná bude zdát jako věda. Chce to začít nejprve pomocí demo účtu, orientovat se a přijít na to, co je důležité pro úspěšné obchodování. Na demo účtu si rychle osaháte, jak investovat na burze.

Co budete potřebovat?

K online obchodování na burze budete potřebovat počítač, tablet nebo chytrý telefon a připojení k internetu. Základním nástrojem obchodníka je tzv. technická analýza ceny pomocí grafů, které se lépe sledují z klasického stolního počítače nebo notebooku. Zpočátku si stanovte jednoduchá konkrétní pravidla, která vám budou vyhovovat. Nebojte se vyškrtávat a zjednodušovat a uvědomte si, že každý obchod nemusí být ziskový. O úspěšnosti své strategie a o správnosti nastavení pravidel se přesvědčíte, když vámi uzavírané obchody budou profitabilní z 55 a více procent.