Domů / Novinky / Pochoutky, které si rádi odpustíte

Pochoutky, které si rádi odpustíte

Některé speciality a delikatesy, které se nabízejí v kuchyních celého světa, mají málo co společného s opravdovým jídlem. Během cest po světě tak můžete narazit na kachní vejce se zárodkem, vařená vajíčka hmyzu. To ovšem nejsou jediné pochoutky, u kterých se můžete krčit nechutí. Co například česká zabijačka a vařené vnitřnosti s krví v prasečím žaludku?

Kachní vejce

vejcePrvní na seznamu lákavých pochoutek jsou kachní vejce se zárodkem, kterým se také říká Balut. Ti, kdo jej ochutnal, popisují skvělou křupavou strukturu díky měkkým kostem, které se uvnitř vajíčka nacházejí. Takovou pochoutku si můžete dopřát na ulici na Filipínách či Kambodže. Jediné co proto musíte udělat, je zatnout zuby a bez předsudků se do této pochoutky pustit.

 

Escamoles

Opět zavítáme mezi vajíčka, i když trochu z jiného soudku. Tuto pochoutku najdete v Mexiku mezi kořeny agáve a maguey. Jejich chuť je popisovaná jako krémová s mentolovým nádechem. Nejčastější přirovnání je ke kaviáru aspoň co se týče struktury Escamoles. Bohaté jsou též na protein a oproti hovězímu masu obsahují až o 60 procent více proteinů. Pokud tedy budete chtít ochutnat tuto laskominu, musíte se podívat po hmyzích vajíčkách. Tato pochoutka totiž pochází z velkých mravenců a průměrná cena jedné porce se zastaví na 80 dolarech.

 

Naturalistická laskomina

hlavaAsi nejvíce snesitelné jídlo z dnešní nabídky. Jedná se o jehněčí hlavu, která se pozvolná vaří na ohni. Jediné co je na této laskomince značně nechutné, je způsob servírování. Jehněčí hlava je totiž podávána přesně v tom stavu, v jakém byla získána a se všemi náležitostmi, které k ní patří a to i s očima.

Tak to je jen nepatrný výčet dobrot, které můžete potkat na svých cestách po světě. Existuje ještě spoustu dalších „nechutností“, které se v jídelníčku některých zemí nacházejí. Na ty, ale musíte přijít sami.