Domů / PR / Podlahové lišty a profily

Podlahové lišty a profily

Podlahové lišty, přechodové, nájezdové, spojovací profily, to vše je sortiment, který je součástí podlahových krytin všeho druhu. Výhodou je velké množství provedení, materiálů a barevných odstínů, takže si můžete vybrat podlahové lišty nebo nejrůznější profily podle podlahy.

Například k plovoucí podlaze jsou určeny podlahové lišty z podobného materiálu a především ve stejném dekoru. Jejich povrch je opatřen fólií s imitací dřeva, nebo si lze vybírat ve speciální kategorii lišt z PVC. Dalším druhem jsou lišty a profily z eloxovaného hliníku, které jsou rovněž v mnoha barevných odstínech.

1085054_493289480755222_835852856_o

Další druhy podlahových lišt

Lišty a profily jsou určené do interiéru buď k elegantnímu zakončení podlahy u stěny nebo ke spojení jednotlivých dílů podlahové krytiny za účelem vytvoření jednolité souvislé plochy. Kromě nejrůznější druhů, tvarů a materiálů podlahových lišt a profilů určených na plovoucí podlahu, nebo linoleum, jsou k dostání také nejrůznější kobercové lišty.

944282_493289734088530_1965364935_n

Kobercové lišty a profily

Jedná se například o spojovací kobercové profily, určené ke spojení dvou ploch koberců. K podlaze můžete tento profil přišroubovat nebo přilepit. Spodní část profilu pro vsunutí koberce je opatřena zpětnými zoubky, zabraňujícími vyklouznutí koberce z profilu. V eshopu Profil team si tyto profily můžete objednat a jejich dodání můžete očekávat do dvou, maximálně tří týdnů. Dalším typem v tomto sortimentu je spojovací kobercový profil určený k pevnému spojení dvou kobercových ploch o libovolné tloušťce. K podkladu se upevňuje přišroubováním, na spodní ploše je profil opatřen hranami, které zabraňují vyklouznutí koberce z určeného místa.

Jiné druhy lišt a profilů

Kromě nejrůznějších zakončovacích a spojovacích lišt se v interiéru používají i netypické podlahové lišty. Patří k nim například přechodové lišty a profily sloužící k vedení elektrické instalace nebo kabelů k domácí elektronice. Dále to jsou například schodové hrany nebo schodové profily pro LED osvětlení a nájezdové profily či lišty.