Domů / Novinky / Polsko bojuje proti hmyzu v jídle, navrhlo zákon proti hmyzu v potravinách

Polsko bojuje proti hmyzu v jídle, navrhlo zákon proti hmyzu v potravinách

Polský ministr vlády Janusz Kowalski nedávno představil návrh „zákona proti hmyzu“, který požaduje, aby potraviny obsahující hmyz byly označeny zvláštním varováním. Cílem návrhu  je informovat  polské spotřebitele o potravinářských výrobcích obsahujících tzv. hmyzí aditiva, která jsou zaváděna jako alternativní zdroj bílkovin.

Bude nutné viditelné označení o přidaném hmyzu

„Zákon proti hmyzu“ je v souladu s podobnými předpisy implementovanými v jiných evropských zemích, jako je Maďarsko a Itálie. Podle navrhovaného zákona musí výrobky obsahovat štítek s nápisem: „Pozor, tento potravinářský výrobek obsahuje hmyzí protein.“ Toto označení umožní spotřebitelům informovaný výběr potravin.

Návrh přichází v době, kdy tradičním kulinářským kulturám, zejména konzumaci masa, hrozí, že budou podkopány globalisty a jejich organizacemi, jako je Světové ekonomické fórum (WEF). Jak bylo uvedeno v RAIR Foundation USA, WEF opakovaně chválil požírání hmyzu pro dobro planety. Propaguje hmyz jako součást svého plánu „Great Reset“ – světová vláda založená na klimatické hysterii a sociální kontrole. V „novém a vylepšeném“ postpandemickém světě již občané nebudou jíst maso, ale „v laboratoři vytvořené falešné maso“, „umělé potraviny“ a „brouky“.

Snaha o nahrazení masa hmyzem

V lednu Evropská komise schválila produkty vyrobené z larev moučných červů a cvrčků domácích jako bezpečné ke konzumaci. Ačkoli nikdo není nucen jíst hmyz, mnoho konzervativců v Polsku a Evropě se obává, že jde o součást širšího úsilí o snížení spotřeby masa a jeho nahrazení hmyzem.

Navrhovaný zákon je zvláště důležitý tím, že poskytuje spotřebitelům jasnost a umožňuje jim informovaný výběr potravin. Označení umožní spotřebitelům rozhodnout se, zda chtějí takové produkty konzumovat či nikoliv. Tento zákon také ukazuje, že Polsko je odhodláno zajistit bezpečnost a blaho svých občanů a že si cení transparentnosti a poctivosti v potravinářském průmyslu.

Průzkum Ipsos provedený sdělovacími prostředky OKO.press a TOK FM navíc  zdůrazňuje  důležitost tohoto zákona, přičemž příznivci PiS (strana Právo a spravedlnost) uvedli, že věří, že opozice může omezit spotřebu masa, pokud získá moc. Zavedením tohoto zákona polská vláda řeší obavy svých občanů a demonstruje svůj závazek chránit tradiční kulinářské kultury.

Navrhovaný „zákon proti hmyzu“ v Polsku je pozitivním krokem k zajištění ochrany spotřebitele, transparentnosti v potravinářském průmyslu a zachování tradičních kulinářských kultur. Kromě toho by tento zákon pozitivně ovlivnil zdraví a pohodu občanů Polska.

Zdroje:
naturalnews.com/2023-04-13-polands-battle-against-globalist-agenda-meat-bugs.html
notesfrompoland.com/2023/04/07/polish-government-minister-proposes-anti-bug-law-to-label-foods-containing-insects/

Foto: Pixabay.com