Domů / PR / „Pomoc, jsem těhotná!“ S online encyklopedií se neztratí žádná žena v očekávání!

„Pomoc, jsem těhotná!“ S online encyklopedií se neztratí žádná žena v očekávání!

Plánované těhotenství? Nebo čistě náhodné? Otěhotnění je zázrak, který dosvědčují dvě čárky na těhotenském testu. Tím to ale teprve začíná, protože první trimestr je pro každou těhotnou velmi náročný a v některých případech těhotenství právě v tomto období končí samovolný potratem. Je zapotřebí zůstat v naprosté psychické pohodě a začít novou životní etapu pozitivně s encyklopedií po ruce. Rozhodně tím není myšlená ta v knižní podobě, ale online, která se nachází na webu Modrý koník a zahrnuje veškeré potřebné informace o graviditě.

Od početí

Proč se těhotenství počítá od chvíle poslední menstruace, když žena ještě v té chvíli vůbec těhotná není? To je asi první otázka, kterou těhotná žena položí, protože první měsíc těhotenství vlastně ani sama na sobě nezaznamená. Co dělat po provedení testu? Modrý koník odpovídá na vše a vysvětluje, co čeká gravidní dívku či ženu v prvních týdnech těhotenství. V tomto čase se lékařskou terminologií hovoří o embryu, až od devátého týdne se popisuje budoucí miminko jako plod. Vývoj lze sledovat týden po týdnu.

Prenatální vývoj po týdnech

V jaké fázi vývoje se děťátko nachází? Jaké orgány se mu vytváří a od kdy může v břiše škytat? A kdy začne těhotná cítit pohyby miminka? Přesně tyto informace nechybí v sekci týdny těhotenství, kdy lze rozkliknout konkrétní týden a začíst se do poznatků o prenatálním vývoji. Jaké změny doznává ženino tělo, proč otékají nohy nebo proč se hůře dýchá? Jaké sporty se mohou v jednotlivých trimestrech provozovat a jak si ulevit od bolestí zad a zlepšit spánek? Jistě zaujmou i tyto informace.

Průvodce celým těhotenstvím

V rámci jednotlivých týdnů těhotenství nechybí rovněž údaje k povinným vyšetřením, která musí těhotná žena absolvovat. Jak se stravovat? Jaké potraviny zařadit do jídelníčku a jakých se naopak vyvarovat? Jak se zachovat při zvýšené teplotě či viróze, kdy vyhledat s ohledem na zdravotní obtíže lékaře a s čím si poradit pomocí paralenu? I tato témata se rozebírají na webu Modrý koník, přičemž veškeré uveřejněné informace podléhají kontrole odborníky. Lékaři vedou též anonymní poradny, ve kterých se lze na doptat na důležité věci.