Domů / PR / Pořizujeme nábytek do dětského pokoje

Pořizujeme nábytek do dětského pokoje

Děti jsou kouzelná stvoření, která jsou zvědavá a ráda poznávají velký svět kolem sebe. Úkolem každého rodiče je zajistit dítěti co nejpříjemnější prostředí a vhodné je začít od dětského pokoje, protože v něm stráví každé dítě nejvíce času. Vybrat ten správný nábytek nemusí být lehké, a proto si povíme, jak správně postupovat.

Dětský nábytek je velmi specifický a zcela se liší od všech ostatních druhů nábytku. Jeho důležitým znakem jsou kulaté rohy, každý jistě víme, že malé děti neovládají motoriku tak dobře, jako dospělí a tak se mohou o nábytek často uhodit. Kulaté rohy zamezí zranění. Dalším důležitým znakem je barevnost, ponuré nebo nevýrazné barvy nemají v dětském pokoji co dělat, účelem by mělo být vytvořit příjemné a pestré prostředí.

Úložné prostory

Již od útlého věku je vhodné vést děti k pořádku a naučit je, že i každá hračka má své místo. Vhodné je tedy zvolit úložný prostor, který je dětem snadno dostupný. Ten je vhodné doplnit i o police. U polic dejte ovšem pozor, aby se na nich nenacházely těžké nebo rozbitné věci, které by na sebe dítě mohlo převrhnout, například vázy nebo květináče. Dalším vhodným nábytkem je noční stolek, do kterého můžete schovat všechny důležité věci, které děti potřebují před spaním.

46485-zavesna-police-grino-2

Židle a stolky

Stolek je pro dítě velmi důležitý, jelikož ho potřebuje ke kreslení a k celé škále svých her, vhodné je sáhnout po stabilním stolku, který nabídne dostatek prostoru a například i praktický šuplík na pastelky. U židle je vhodné sáhnout po běžné židličce, ale i židličce na kolečkách, u které je možné regulovat výšku. Tuto vlastnost oceníte, jelikož děti rostou jako z vody.

19383-detske-kreslo-modre

Jaký další nábytek

Další volba nábytku je vhodná podle toho, kolik místa v dětském pokoji je. Velmi oblbeným nábytkem jsou dětský křesílka, která jsou dostupná v mnoha barvách, pro holky v růžové a pro chlapce v modré barvě. Pokud máte dětí více, zapomeňte na křesílka a raději vyberte dětskou pohovku, kde děti naleznou více pohodlí.

Když už budete u pořizování nábytku, nezapomeňte ani na sebe a pořiďte si například sedací soupravy, rozkládací pohovky a gauče aj.