Domů / PR / Praha, IB program a studium na mezinárodní škole

Praha, IB program a studium na mezinárodní škole

Přejete si pro svou dceru nebo syna jen to nejlepší? Umožněte svým dětem studovat IB program Praha, v anglickém jazyce, na mezinárodní Park Lane International School. Studijní program je určen pro studenty ve věku 16 až 19 let a je přípravou na přijetí na libovolnou světovou univerzitu.

Mezinárodní vzdělání a škola pro cizince

Anglický jazyk dávno není volitelným předmětem ve škole. Měl by být standardem a schopnost domluvit se a psát jako rodilý mluvčí by měla být součástí každodenního života. Paul Ingarfield si toho byl dobře vědom, proto založil v samém srdci Prahy mezinárodní Park Lane International School. Školu, která je pro studenty nejen místem vzdělání, ale také druhým domovem a přátelským prostředím, ve kterém mohou naplno rozvinout a uplatnit svůj potenciál, především při pozdějším přijímacím řízení na libovolnou světovou univerzitu.

Jak řekl sám Paul Ingarfield:

I když nás obklopují krásy doby dávno minulé, naším základním cílem je vychovávat samostatné, vynalézavé a zodpovědné občany globálního věku, kteří budou plně připraveni čelit výzvám a nárokům tohoto mladého století.” (parklane-is.cz)

IB program Praha aneb žijte naplno

Park Lane International School, to není pouze škola pro cizince. IB program Praha je tu pro každého českého studenta, který touží po osobním růstu a vzdělání na mezinárodní úrovni. Celý Diploma Programme je složen ze tří stěžejních bodů.

  • Teorie vědění (Theory of Knowledge) – rozvíjení komplexního přístupu k vědění včetně kritického myšlení.

  • Rozšířená esej (Extended Essay) – detailní práce skrze jedne ze studijních předmětů.

  • Kreativita, akce, služba, CAS (Creativity, Action, Service) – služba společnosti propojuje studenty s reálným světem. Věnují se fyzickému pohybu i umění.

IB DP a další studium, Česko vs. zahraničí

Škola Park Lane se sice věnuje primárně přípravě na světové univerzity, ale samo studium dá studentům mezinárodní rozhled, zkušenosti a naučí je přístupu, který by jim běžná česká střední škola jen stěží poskytla.

Pokud se student rozhodne studovat na české vysoké škole, má stejné ne-li ještě lepší předpoklady složit úspěšně přijímací zkoušky, jako kterýkoli jiný student. Naopak mají studenti Park Lane International School oproti těm ostatním náskok, už jen co se přístupu ke vzdělávání a schopnosti dorozumět se minimálně dvěma cizími jazyk týče.

Zatímco maturita je produkt českého vzdělávacího systému, IB program Praha má váhu v celosvětovém měřítku a je akceptován většinu světových univerzit. Uvažujete o studiu na Park Lane? Podívejte se, co obnáší přijímací řízení.