Domů / PR / Převážejte materiál snadno a rychle pomocí rudlí a vozíků

Převážejte materiál snadno a rychle pomocí rudlí a vozíků

Práce ve skladu se neřadí k těm nejjednodušším na světě. Své o tom ví především ti, kteří ve skladu pracují. Pokud jste i vy pracovníkem ve skladu nebolí skladníkem, určitě si nedokážete představit svou práci bez manipulační techniky. Nebo si snad dokážete představit, jak přenášíte těžké palety či krabice z místa na místo či jak s nimi trajdáte po skladu?

Je třeba uznat, že manipulační technika se dnes stala nedílnou součástí skladů. V současné době si bez ní nedokážeme představit práci skladníka. Otázkou je, co všechno spadá do manipulační techniky?

Je sice skvělé si zde povídat o manipulační technice, ale mnozí lidé nevědí, co si pod pojmem „manipulační technika“ představit. Abychom zase byli o něco chytřejší, je načase si prozradit, co to vlastně manipulační technika je.

Vozíky přemístí palety snadno a rychle

Do manipulační techniky spadá například vozík v mnohých provedeních. Ve skladech se hojně využívají především nízkozdvižné či vysokozdvižné vozíky, které dokážou přemístit palety rychle a jednoduše. Člověk se takřka nenadře, což je ve skladech obrovské pozitivum.

Samozřejmě i do skladů vnikla inovace. Koupit si sice můžete ruční vozíky, ale proč to dělat, když v nabídce jsou i elektronické vozíky. Za zmínku stojí elektronické nízkozdvižné vozíky či vysokozdvižné elektrické vozíky.

Rudle jsou zde pro přemístění krabic či beden

Do skladů plných beden a krabic se hodí zejména rudle, které jsou praktické zejména proto, že je lze snadno a rychle uskladnit. Abyste vozíky rychle uskladnili, doporučujeme sáhnout po skládacích rudlích, v jiných případech můžete sáhnout i po schodišťových rudlích nebo po hliníkových rudlích. Jestli jste vinař, doporučujeme si pořídit rudle na sudy, které vám pomohou přemístit těžké sudy s vínem z místa až ke konečnému zákazníkovi či spotřebiteli.