Domů / PR / Přírodní sladidla Steviolin a Xylitol

Přírodní sladidla Steviolin a Xylitol

Jedná se o přípravky vhodné pro diabetiky nebo osoby, které se snaží zhubnout. Rovněž je to skvělý pomocník při léčení choroby zvané kandidóza. To je onemocnění postihující hlavně ženy, ale není výjimečné ani u mužů.

Příčin může být řada, ale těmi nejčastějšími je nadměrné užívání antibiotik a kouření. Chorobu nelze podceňovat, neboť přemnožené kvasinky – odborně kandidy, což je podstata kandidózy, mohou napadnout i vnitřní orgány v lidském těle. Kvasinky si v našem těle vyskytují zcela běžně, ale pouze v omezeném množství. K jejich nadměrnému množení může dojít snadno, ale o to hůř se to pak léčí. Nestačí pouze léky předepsané lékařem, ale vyžaduje to i změnu životosprávy a výrazně pomáhají i vhodné přípravky, které lze zakoupit v eshopu.

Steviolin

steviolin-Eri-300x300Sladidlo Steviolin existuje v tekuté podobě nebo také v tabletkách. Jeho ideální užívání je v podobě doslazování horkých nápojů, ve kterých se tabletky Steviolinu snadno rozpouštějí. Ekonomické balení vystačí na velmi dlouhou dobu, neboť obsahuje jeden tisíc tabletek.

Jelikož je steviolin připravován z sladké stévie, která je ve svém přirozeném stavu 200-300 krát sladší než běžný cukr, stačí jedna tabletka, která odpovídá přibližně jedné čajové lžičce cukru. Sladká stévia je tropická bylinka, která jen nejen výrazně sladká, ale zároveň i nízkokalorická. Proto je vhodná pro diabetiky, neboť udržuje správnou hladinu cukru v krvi, ale také pro osoby snažící se zhubnout. Malé rozměry ekonomického balení steviolinu, obsahujícího 1000 tabletek, je vhodné i pro případ cestování.

Xylitol

Steviolin-Xili-500gJe rovněž sladidlo na rostlinné bázi. Používá se již nejméně padesát let a v současnosti patří mezi nejpopulárnější přírodní sladidla na celém světě. Xylitol je přirozený sacharid vyskytující se v zelenině a ovoci. Dokonce si ho vyrábí i naše tělo přirozeným metabolismem a za den ho vyprodukuje až 15 gramů.

Stolní sladidlo xylitol je skvělou náhražkou běžného cukru, má stejnou chuť, vypadá stejně a stejně i sladí, přitom však obsahuje o 40% kalorií méně.

Xylitol také pomáhá při prevenci zubního kazu, zamezuje tvorbě zubního plaku, neutralizuje kyselé prostředí a potlačuje tvorbu bakterií. Na rozdíl od běžných cukrů se nerozkládá při vysokých teplotách, takže je použitelný do všech receptů.