Domů / PR / Rekvalifikační kurzy vás nasměrují na správnou cestu

Rekvalifikační kurzy vás nasměrují na správnou cestu

Přemýšlíte o změně práce? Nebo žádnou práci nemáte a hledáte ji? Možná jste ztratili zaměstnání po delším čase, možná jste absolventi a dlouho nemůžete o žádnou práci zavadit. Nebo práci máte a nebaví vás, nepřináší vám uspokojení ani očekávané finanční ohodnocení, a tak hledáte práci jinou. Nebo se možná chcete jen sami někam posunout, něco se naučit a být připraveni na možnost, že jednou budete práci hledat. Rekvalifikační kurzy vám umožní získat úplně novou kvalifikaci.

Ta vám umožní získat nové zaměstnání, udržet si to současné, nebo jen prohloubit vaše stávající znalosti, či případně obnovit znalosti, které jste během let pozapomněli.

Výběr zaměření rekvalifikačního kurzu

Ať už jsou vaše důvody pro rekvalifikaci jakékoli, vaším rozhodnutím k absolvování rekvalifikačního kurzu teprve vše začíná. Když už se tedy jednou rozhodnete, je dále třeba uvážit, jakého zaměření bude kurz, který chcete absolvovat. Kromě vašich osobnostních předpokladů je třeba nepochybně uvážit i budoucí využitelnost vámi zvoleného kurzu.

Většina z nás se asi bude muset smířit s tím, že vrcholoví sportovci nebo dispečeři letového provozu z nás nebudou, a začít hledat nějaký o něco málo přízemnější – ale zcela jistě neméně zajímavý – pracovní obor.

Mezi nejžádanější rekvalifikační kurzy už tradičně patří kurzy účetnictví, personalistiky a online marketingu. Má to své opodstatnění, právě v těchto odvětvích existuje vždy větší pravděpodobnost nalezení zajímavé a mnohdy i dobře placené práce.

Místo absolvování kurzu

Je třeba se také zamyslet nad tím, kde je možné kurzy absolvovat. Je snadné najít rekvalifikační kurzy v Praze, ale dobré a zavedené společnosti nabízí své kurzy po celé České republice. Pokud tedy narazíte na vzdělávací instituci, která má své pobočky po celém Česku, můžete si být jistí, že nejde o žádné nováčky, ale o dobře fungující společnost, která se díky svým dobrým výsledkům a rostoucím řadám nových zájemců může dále rozšiřovat a nabízet své služby čím dál většímu počtu uchazečů.

Výběr firmy, která poskytuje rekvalifikační kurzy

Při výběru společnosti, u které chcete kurz absolvovat, je dobré si předem zjistit, co daná firma nabízí navíc, jestli má např. pro své klienty i nějaký systém e-learningu, který je oporou absolvovaným kurzům, materiály pro pozdější samostudium doma nebo jestli společnost nabízí i certifikát o absolvování kurzu. Důležité je i jací lektoři zde vedou lekce vzdělávacích kurzů, jaké je jejich vzdělání, profesní historie a praktické zkušenosti v oboru. Pokud v tomto směru má společnost co nabídnout, zcela jistě o tom své potenciální klienty informuje na svých webových stránkách.

Neměli bychom zapomínat informovat se i o výukových metodách společnosti a mít při tom v paměti, že skutečně kvalitní lektoři nekončí u nějakého předání informací klientům, ale aktivně se zajímají o způsob sdílení informací, o aktivní přístup studentů a cíleně se zaměřují na jejich osvojení nově nabytých vědomostí a dovedností. Neméně důležitou stránkou vhodnou k uvážení je i přístup vzdělávací instituce k potenciálním klientům, ochota zodpovědět všechny dotazy a nejasnosti apod. Nejvíce vám však o společnosti řeknou nezávislé recenze absolventů rekvalifikačních kurzů.

Pokud toto všechno vámi vybraná společnost splňuje, zřejmě jste na správném místě.