Domů / Novinky / Robot na rozvoz jídla projel přes oblast, kterou uzavřela policie

Robot na rozvoz jídla projel přes oblast, kterou uzavřela policie

Roboti na doručování jídla představují potenciální hrozbu. Svým zákazníkům mohou doručit jídlo bez ohledu na počasí nebo na jiné situace. Velmi lhostejný přístup projevil robot na doručování jídla v momentě, kdy projel přes oblast, kterou policisté uzavřeli.

Robot šokoval policisty v Los Angeles

Robotická doručovací služba projela skrze policejní pásku jen proto, aby doručila jídlo. Video zveřejnila oblíbená policejní stránka o transparentnosti Film The Police LA. Ukazovalo robota na rozvoz jídla (služby Serve Robotics), který projížděl pod policejní páskou. Společnost Serve Robotics spolupracuje s Uber Eats a jednalo se tedy o plnění objednávky jídla. Proč bylo místo uzavřené? Bylo zde podezření na střelbu ve škole. Později se ukázalo, že šlo jen o HOAX. I tak šlo o traumatizující zážitek. Mluvčí tohoto robota pro doručování jídla pro Vice’s Motherboard uvedl, že byli touto situací také docela překvapeni.

Potenciální nebezpečí pro mnoho lidí

Technologie na doručování jídla představují nebezpečí. Zatím nejsou natolik vyspělé, aby dokázaly odhadnout každou situaci, která může nastat. Mnoho lidí se obává toho, že by mohly být roboti použiti pro bombové útoky. V minulosti už podobným způsobem byl robot využit. V roce 2016 umístili policisté z Dallasu na robota bombu, aby s jeho pomocí zneškodnili podezřelého masového střelce. Když se robot dostal ke střelci, bomba byla odpálena a střelec zemřel. V rukou policie mohou být roboti použiti k dobrým účelům, ale kdyby se takový robot dostal do rukou šílence, mohl by způsobit útok na civilní obyvatelstvo.

Počet robotů na doručování jídla roste

Neustále se zvyšuje počet společností, které používají pro rozvoz jídla drony nebo roboty. Někteří roboti jsou zcela autonomní a jiní jsou ovládání za pomoci ovladačů, podobně jako jsou ovladače na Xbox. Roboti na rozvoz jídla překážejí v dopravě, zdržují řidiče a přispívají k dopravním zácpám. Když se někomu objeví takový robot v cestě, lidé často neví, jak se mají zachovat a jakým způsobem uhnout. Jsou roboti na rozvoz jídla skutečně potřeba? Jelikož je jejich využívání levnější než zaměstnávání lidí, pravděpodobně jejich počet i do budoucna neustále poroste.

Obrazový kredit: Film the Police LA