Domů / Novinky / Rozmyslete se, než si pořídíte luxusní toaletu

Rozmyslete se, než si pořídíte luxusní toaletu

Mnozí z nás si různě hoví na toaletě a každodenní používání záchodu dělá z tohoto místa jakousi oázu klidu, uvolnění. Mnohdy je to jediné místo, kam se můžete schovat před hektickými rodinnými povinnostmi a kde vám aspoň chvílí dopřejí manželka (případně manžel) a děti klid.  Dnešní nabídka luxusních toalet se, kterou přišla na trh Japonská společnost Lixil z této činnosti možná udělala nepříjemný zážitek.

Jak již bylo řečeno Japanoská společnost Lixil se rozhodla zařadit toaletu a vybavení kolem této místnosti mezi luxusní věci v bytě. Začala tedy pracovat na vývoji a technologickém postupu, který se cenou vyrovná koupě nového vozu. Průměrná cena jejich průměrné víceúčelové mísy se totiž pohybuje kolem hranice 120 tisíc korun.

Možná se někdo zalekne ceny, ale v součtu toho co všechno tato multifunkční mísa nabízí, to zase nebude až tak horké zboží. Kromě automatického splachování si můžete posezení na tomto skvostném trůnu zpříjemnit poslechem hudby. Samozřejmostí vybavení mísy je i bidet s nastavitelnou teplotou a směrováním proudu vody k oplachu. To ovšem není vše, jako třešnička na dortu vás jistě potěší automatizovaný rozprašovač s vaší oblíbenou vůní.ToiletBig

Návrháři a techničtí odborníci, ale celou záležitost posunuli ještě dál. Součástí inovace domácího trůnu, je i dálkové ovládání pomocí chytrého telefonu. V rozhraní vašeho chytrého mobilu, tak můžete na dálku splachovat. Táto zprvu neškodná aplikace ovšem vyvolala vlnu kritiky u bezpečnostních techniků. Toaletu je schopen ovládat opravdu každý. Zařízení, které je umístěno na toaletě komunikuje s telefonem podle předem nastaveného PIN kódu, který nelze měnit a každý kdo si stáhne aplikaci má tak klíč k ovládání toalety.  Každý si jistě sám představí možný scénář zneužití těchto super technických luxusních toalet. Dávejte si tedy pozor kde si ulevujete, můžete to být třeba vy komu vtipálek nebo kyber-zločinec pustí horkou vodu do velmi citlivých míst.