Free songs
Home / Kultura / Taška plná překvapení
Taška plná překvapení

Taška plná překvapení

Pokud jste někdy navštívili nějakou tu pouť, nebo jarmark, určitě jste narazili na takzvaná štěstíčka, tedy papírové obálčičky, které stály třeba pět korun a ve kterých bylo ukryté nějaké překvapení, ale vy jste nevěděli jaké. Tak něco podobného funguje i v Japonsku. Této tradici se říká Fukubukuro, avšak Japonci ta svá “štěstíčka“ berou v trochu jiném stylu.Japonci si totiž neprodávají obálčičky, ale rovnou celé tašky. Tato tradice probíhala i tento týden, a do prodeje mysteriózních tašek s překvapením, se pustili tisíce prodejců. Pozadu nezůstal ani Apple, který byl opravdu štědrý.

Pravidlem tohoto zvyku je, že věci nalezené v tašce mají hodnotu minimálně investovaných peněz při jejich koupi. Pokud však máte štěstí, můžete přijít i k věcem, které jsou mnohem dražší. Pořizovací cena fukubukuro od Applu byla v přepočtu 7000 korun.

luckybag2015

Za tuto cenu jste si mohli vybrat jeden ze čtyř balíčků. V každém byly připraveny Apple TV, externí baterie Mophie, sluchátka Beats Powerbeats 2 a dárková karta na iTunes v hodnotě osmi dolarů. To celé bylo zabaleno v batohu ICON Slim Pack. Dále se však balíčky již různily a jejich nový majitelé v nich mohli nalézt například drobnější položky jako obal na iPhone Power Support Air Jackett, ale každý z balíčků obsahoval hlavně nějaké zařízení od Applu.

macbook

Ti nejšťastnější mohli nalézt MacBook Air, v další variantě byl iPad Air 2, ve třetí iPad mini 3 a nejvyšší počet balíčků obsahovalo 16 GB iPod Touch. Za sedm tisíc si tak mohl kdokoliv přijít k opravdu pěkným věcičkám. Tato akce přilákala mnoho lidí a dlouhé fronty se tvořili již od ranních hodin.

fronty_lucky_bags_japonsk

Škoda že tento zvyk nemáme ani u nás. Jedná se totiž o velmi zábavnou formu nakupování, plnou napětí a možná i štěstí.

Scroll To Top