Domů / Kultura / Taška plná překvapení

Taška plná překvapení

Pokud jste někdy navštívili nějakou tu pouť, nebo jarmark, určitě jste narazili na takzvaná štěstíčka, tedy papírové obálčičky, které stály třeba pět korun a ve kterých bylo ukryté nějaké překvapení, ale vy jste nevěděli jaké. Tak něco podobného funguje i v Japonsku. Této tradici se říká Fukubukuro, avšak Japonci ta svá “štěstíčka“ berou v trochu jiném stylu.Japonci si totiž neprodávají obálčičky, ale rovnou celé tašky. Tato tradice probíhala i tento týden, a do prodeje mysteriózních tašek s překvapením, se pustili tisíce prodejců. Pozadu nezůstal ani Apple, který byl opravdu štědrý.

Pravidlem tohoto zvyku je, že věci nalezené v tašce mají hodnotu minimálně investovaných peněz při jejich koupi. Pokud však máte štěstí, můžete přijít i k věcem, které jsou mnohem dražší. Pořizovací cena fukubukuro od Applu byla v přepočtu 7000 korun.

luckybag2015

Za tuto cenu jste si mohli vybrat jeden ze čtyř balíčků. V každém byly připraveny Apple TV, externí baterie Mophie, sluchátka Beats Powerbeats 2 a dárková karta na iTunes v hodnotě osmi dolarů. To celé bylo zabaleno v batohu ICON Slim Pack. Dále se však balíčky již různily a jejich nový majitelé v nich mohli nalézt například drobnější položky jako obal na iPhone Power Support Air Jackett, ale každý z balíčků obsahoval hlavně nějaké zařízení od Applu.

macbook

Ti nejšťastnější mohli nalézt MacBook Air, v další variantě byl iPad Air 2, ve třetí iPad mini 3 a nejvyšší počet balíčků obsahovalo 16 GB iPod Touch. Za sedm tisíc si tak mohl kdokoliv přijít k opravdu pěkným věcičkám. Tato akce přilákala mnoho lidí a dlouhé fronty se tvořili již od ranních hodin.

fronty_lucky_bags_japonsk

Škoda že tento zvyk nemáme ani u nás. Jedná se totiž o velmi zábavnou formu nakupování, plnou napětí a možná i štěstí.