Domů / PR / Tipy a triky pro balení při stěhování

Tipy a triky pro balení při stěhování

Ať už se stěhujete poprvé nebo poněkolikáté, vždy musíte očekávat, že se jedná o náročnou činnost. Vyplatí se naplánovat si ji předem. Zajistěte si zejména dostatek balicích materiálů – zejména krabic. Ty by měly být dostatečně odolné, aby zvládly přenos vašich věcí a nerozpadly se. Někdy se vyplatí krabice raději koupit, než je získat zdarma ze supermarketu. Alespoň pár pevnějších krabic se určitě vyplatí.

Vyhoďte nepotřebné

Před samotným stěhováním je dobré zbavit se věcí, které už nepoužíváte nebo nepotřebujete. Například oblečení, z kterého jste vy nebo vaše děti vyrostly, můžete věnovat charitě. Stejně tak hračky, se kterými si děti nehrají. Či vaše knihy, které už stejně nečtete. Dobře si rozmyslete, co všechno budete chtít přestěhovat, protože čím méně věcí budete mít, tím rychleji se přestěhujete.

Označte si každou krabici

Při stěhování v Praze se vyplatí označit si každou krabici zvlášť. Minimální označení by měla být místnost, do které obsah krabice náleží (tedy například kuchyně, ložnice a podobně). Připojit můžete například ještě další označení, například sklenice, talíře, abyste věděli, že se uvnitř nachází křehké věci. Takovéto označování nezabere příliš mnoho času, může ale ušetřit vaše nervy, až budete hledat konkrétní věc.

Raději menší krabice

Při balení nevyužívejte pouze velké krabice – ty se budou hodit na lehčí věci, jako jsou například lůžkoviny. Příliš velké a těžké krabice se budou obtížně stěhovat. Proto je lepší si pořídit raději větší množství menších krabic, přičemž jejich přenášení zvládnou i ženy. Pokud máte k dispozici velké krabice, kombinujte jejich obsah tak, aby jedna krabice nevážila více než 20 kg.

Nenechávejte prázdná místa v krabicích

Prázdná místa v krabicích totiž znamenají riziko, že může dojít k přesýpání věcí uvnitř – a k jejich poškození. Někdy se dokonce může stát, že při převozu spadne celá krabice. Na vyplnění přebytečného místa v krabicích si můžete nechat například oblečení, ručníky nebo různé výplňové obaly, které jsou lehké.