Domů / PR / Jedlá soda a ocet: vše, co potřebujete k vyčištění své pračky

Jedlá soda a ocet: vše, co potřebujete k vyčištění své pračky

Jedlá soda a ocet se mohou stát vašimi silnými spojenci při čištění celé spousty domácích prostředků. Využijete je při samotném praní, kdy je použijete namísto aviváže, abyste dosáhli nádherně měkkých a čistých ručníků. Také luxusní dámské župany musíte čas od času vystavit speciální péči, abyste prodloužili jejich životnost a zachovali jejich dobré vlastnosti.

Čištění pračky octem

Ocet můžete přidat, i když perete oblečení. Obvykle ale nepřekračujte množství větší než 1 šálek. Prát luxusní pánské župany vyžaduje někdy šetrnější péči – zjistěte si, z jakého materiálu byl vyroben, ať jej octem nezničíte. Pro vyčištění pračky je ale vhodné použít větší množství octa – a z tohoto důvodu pračku spouštíme naprázdno. Přímo do bubnu pračky nalijete asi 4 šálky klasického kuchyňského octa a vyberte si co nejdelší prací cyklus s co nejvyšší teplotou praní. Jakmile se spustí praní, dejte na pračce pauzu a nechte v ní ocet ležet asi hodinu. Poté prací cyklus dokončete.

Omyjte pračku také zvenku

Ocet můžete nastříkat také na hadřík a otřít jim pračku zvenku. Víko, skleněný část pračky i všechny její povrchy jím můžete přetřít. Pokud vás obtěžuje nepříjemný octový zápach, nemusíte se bát. Ten do několika minut zmizí. Při čištění nezapomeňte ani na zásobníky na prací prostředek a aviváž. Použít můžete například starý zubní kartáček, který se dostane i do těch největších zákoutí.

Na řadě je jedlá soda

Jakmile skončí prací cyklus, který jste zahájili s octem, nasypte šálek jedlé sody do bubnu pračky a opět spusťte co nejdelší cyklus na co nejvyšší teplotu. Po dokončení tohoto cyklu nechte buben otevřený, aby všechny vnitřní části měly čas vyschnout. Toto byste ostatně měli dělat po každém vyprání: nechte pračku otevřenou, dokud nevyschne. Případně ji můžete otřít zevnitř sami suchým hadříkem.