Domů / Novinky / Úklid kanceláří: vlastní uklízečka nebo služby externí společnosti

Úklid kanceláří: vlastní uklízečka nebo služby externí společnosti

Kancelářské prostory jsou místem, které by mělo být udržováno v čistotě. Za prvé je to důležité z hlediska zaměstnanců, kteří budou v uklizeném prostředí lépe pracovat a za druhé je to důležité také tehdy, když k vám do kanceláří zamíří také některý z obchodních partnerů. I když jsou kancelářské prostory místem, kde se pracuje, měly by vypadat dostatečně reprezentativně.

Vlastní uklízečka

Mít vlastní uklízečku jako součást zaměstnaneckého týmu přináší výhody i nevýhody. Vlastní uklízečku můžete mít k dispozici každý den v týdnu, takže v případě, že se vám něco rozlije, ji můžete ihned přivolat. Zejména u malých společností ale může být finančně náročné a zbytečné mít uklízečku každý den. Úklid kanceláří není třeba provádět každý den, ale třeba jen jednou až dvakrát za týden. Pro vlastní uklízečku musíte mít připraveny finance nejen na její zaměstnanecký plat, ale také na odvody z její mzdy. Dále jí musíte zajistit prostor, kde bude moci skladovat čisticí prostředky a nástroje, které bude potřebovat. A tyto čisticí prostředky budete muset pravidelně dokupovat na náklady společnosti. To se může ukázat jako časově náročné pro některého člena kanceláře, který to bude mít za úkol.

Úklidová společnost

Pokud si pronajmete na úklid kanceláří externí společnost, odpadají vám další náklady a starosti – stačí si s nimi domluvit pravidelné úklidové práce například jednou nebo dvakrát týdně a pak už se můžete spolehnout na to, že budete mít v kanceláři čisto. Nemusíte myslet na nákup čisticích prostředků, protože ty si úklidová společnost přinese sama. Navíc často v takové kvalitě, na jakou bychom nebyli schopni dosáhnout při běžném úklidu s vlastní uklízečkou. Profesionální úklidová společnost vlastní speciální stroje, které by mohly znamenat poměrně vysokou investici do úklidu, takže i výsledek jejich práce bude o něco lepší.