Domů / Novinky / Umělec vytváří úchvatné portréty v přírodě jen s pomocí kamínků

Umělec vytváří úchvatné portréty v přírodě jen s pomocí kamínků

Umělec z Portsmouthu vytváří pomocí oblázků mozaikové portréty slavných postav jako Gándhí, Cristiano Ronaldo a královna Alžběta II. 47letý Angličan Justin Bateman začal s abstraktním uměním v roce 2018 s použitím organických materiálů a na nápad použít kámen přišel poté, co obkresloval obrys svého kola oblázky.

Neuvěřitelně pracná, ale krásná díla

Od té doby Justin vytvořil více než 100 kusů a celkem položil více než milion oblázků, přestože dokončení každého kusu trvalo až pět týdnů.

„Někdy kameny na určitém místě naznačují vhodné téma,“ řekl umělec na plný úvazek, který najde místa a poté je označí na Google mapách.

„Jinak se lokalita vybírá podle kritérií, jako je blízkost, dispozice, kompozice kamene a městská či přírodní estetika. Pokud se naskytne vhodné místo a kameny, pokusím se dílo vyrobit.

Justinovo umění je fyzicky náročné. Dokáže vytvářením svých portrétů strávit hodiny v kuse na podlaze a říká, že ho nenapadá, že by se svým časem dělal něco jiného, ​​dokud to neskončí. Vytvoření každého kusu může trvat tři dny až pět týdnů v závislosti na velikosti a složitosti.

„Jednoduchost konečného výsledku je klamná, protože provedení výzkumu, příprava barevných map, sběr kamenů, dokončení práce a následné fotografování zabere obrovské množství času,“ říká Bateman.

„Někdy je nesčetněkrát předělám pomocí různých kamenů, abych našel správnou kombinaci.“

Stejně jako tibetská písečná mandala věří, že největší hodnotou jeho práce je její pomíjivost, a proto se nejprve rozhodl ji nezpeněžit.

„Někdy přijímám provize nebo žádosti, pokud je načasování správné nebo jsou v souladu s mou vlastní intuicí, jako něco, co by se mělo udělat,“ řekl. „Ne více než 10 % mé práce se stane trvalým.“

V Evropě je tento styl známý jako „land art“ a může být občas velmi populární. Ve Skotsku se dokonce každý rok koná festival land artu.

Zdroj:
https://www.goodnewsnetwork.org/artist-creates-stunning-portraits-using-just-pebbles-in-amazing-time-lapse-video/

Obrázky: SWNS