Domů / PR / Úzkosti nejsou problémem pouze naší hlavy

Úzkosti nejsou problémem pouze naší hlavy

Léčba závislosti je dalším bodem na seznamu v okamžiku, kdy vlivem depresí zapojíme do našeho života také alkohol, drogy nebo léky, které mají za cíl uklidnit naši bolest. Také je to další krok v okamžiku, kdy nás dlouhodobě sužují úzkosti. I když jsou z počátku velmi opomíjené, neznamená to, že by se neměly řešit. Mohou mít stejně negativní dopady jako deprese nebo osobnostní krize. A tak prvotní opomíjení je spíše naší chybou, která se nám může razantně vymstít.

Není to problém jen naší hlavy

Řada jedinců se domnívá, že úzkosti jsou stavem, který se odehrává pouze v naší hlavě. Mluvíme však o směsi řady negativních a nepříjemných požitků, které se mísí s pesimismem, špatnými předtuchami nebo podobnými jevy.

Řada odborníků také potvrdila, že úzkosti jsou běžně provázené nemalým množstvím fyzických projevů. Patří k nim například neutuchající nevolnosti, které nás popadají prakticky neustále. Také nadměrné pocení nebo přílišné bušení srdce jsou další fyzické projevy, které poukazují na úzkosti, respektive úzkostné stavy.

Psychika není vždy na vině

Když se řekne slovo „úzkost”, většina lidí si spojí tyto stavy plné nepředvídatelných stavů s fóbiemi nebo obsesemi. Ve skutečnosti však nemusí být psychika tím hlavním zdrojem stavů, které pohlcují a negativně ovlivňují zbytek těl. Mohou vycházet také z uvědomovaných vzorců našeho prožívání. Jejím viníkem bezesporu může být i stres, který je dlouhodobý a který už v žádném případě není motivační.

Úzkosti jsou doprovázeny řadou onemocnění

Návštěva lékaře je v případě vyskytnutí prvních projevů úzkostných stavů tím, co je neodvratitelné. Jen odborník může skutečně zjistit, co je viníkem. Navíc se může odhalit i řada onemocnění, které jdou s úzkostmi velmi často ruku v ruce. Nejčastěji se jedná například o plicní nebo srdeční onemocnění, což může mít za následek bolestivé stavy.