Domů / Novinky / V Austrálii se narodilo tele se smajlíkem na těle

V Austrálii se narodilo tele se smajlíkem na těle

Tele, které se narodilo se smajlíky na břiše, má být ušetřeno na jatkách a nyní bude žít jako „sekačka na trávu“. Megan a Barry Costerovi chovají ve svém hřebčíně v Ripplebrooku v australském West Gippsland asi 700 telat ročně , ale takové označení ještě nikdy neviděli.

Smajlík na těle zachránil tele od jatek

Černobílé holštýnské tele se nyní bude moci toulat a pojídat trávníky zemědělských dělníků a žít šťastný život ve svém novém zaměstnání jako sekačka na trávu. Tele dostalo přezdívku Happy kvůli jeho znakům, které připomínají dvě oči, nos a úsměv. Značení si poprvé všiml farmář pan Coster, když kontroloval svá hospodářská zvířata na farmě poblíž města Ripplebrook ve státě Victoria.

„Viděli jsme nějaké sedmičky nebo srdíčka lásky na hlavě a pár podivných znaků, ale nikdy předtím jsme neviděli nic, co by připomínalo smajlíka,“ řekla paní Costerová pro Australian Broadcasting Corporation.

„Několik našich pracovníků by ho rádo mělo jako domácího mazlíčka a sekačku na trávu na svých dvorech. Chvíli tu bude.“

Pokračoval: „Nemohl jsem tomu uvěřit – ve skutečnosti jsem nejprve přiblížil, abych se ujistil, že žádný z našich pracovníků nepřidal nějaké další řádky nebo tak.“

Happy se po Meganině příspěvku stal rychlým hitem na sociálních sítích.

Foto: Bellbrook Holsteins