Domů / Novinky / V USA zatkli pár, který řídil vůz s vyměnitelnou SPZ

V USA zatkli pár, který řídil vůz s vyměnitelnou SPZ

Dokážete si představit, že stisknutím tlačítka změníte svou poznávací značku? V USA minulý měsíc zatkli pár, který měl na voze vyměnitelnou poznávací značku. Je velmi těžké zjistit, jaký vůz takovou technologií disponuje. Policisté v USA přistihli řidiče přímo při činu, když měnil svojí poznávací značku. Měnitelná poznávací značka se nacházela na voze Mercedes C300.

Poznávací značka se změní stisknutím tlačítka

Takovou technologii bychom očekávali ve voze Jamese Bonda, společně se zbraňovým systémem a dalšími vymoženostmi. Kriminální pár se zřejmě inspiroval právě ve filmech s agentem 007 a přestavěl svůj Mercedes tak, aby dokázal po stisknutí tlačítka změnit svou poznávací značku.

Jelikož je něco takového nelegální, pár byl okamžitě zatčen. Policii informoval místní obyvatel, že si všiml podezřelého vozidla. Kdy policisté Mercedes zkontrolovali, byli v šoku. Stačí stisknout tlačítko a poznávací značka se změní. Níže se můžete podívat na video, jak výměna poznávací značky funguje.

Auto patřilo lupičům

Při prohledání bylo zjištěno, že pár v autě jsou lupiči. Ve voze bylo také nalezeno nářadí pro vloupání a zařízení, které umožní přečerpat obsah nádrže z jiného vozu. Zadrženi byli 2 muži ve věku 37 a 44 let. Z krádeží a vloupání se nyní musí zpovídat u soudu.