Domů / PR / Vyberte podlahovou krytinu správně

Vyberte podlahovou krytinu správně

Výběr podlahových krytin je v současné době natolik bohatý, že pro běžného zákazníka může být problém se v širokém sortimentu orientovat. Nejlepším řešením je obrátit se na skutečné odborníky a nechat si od nich poradit s výběrem, instalací i údržbou.

Pestrou nabídku nejrůznějších materiálů a vzorů renomovaných podlahových krytin najdete v showroomu společnosti 1Step – podlahy, s.r.o., umístěné v Patočkově ulici v Praze 6. Odborný personál vám ukáže všechny vzorníky včetně podlahových doplňků a pomůže vám s výběrem nejvhodnější krytiny pro vaše účely. Konkrétně to zde probíhá tak, že odpovíte na otázky, zda se jedná ve vašem případě o novostavbu, o jakou místnost jde a jakou barvu byste si představovali. Podle těchto kritérií si pak vyberete na základě příkladů a fotografií. Rovněž obdržíte instrukce stran čištění a údržby.

Vinylová podlaha

Designové vinylové podlahy Tarkett jsou vhodné jak do bytů, tak kanceláří a jiných komerčních prostor. Vinyl umožňuje napodobovat nejrůznější materiály od dřeva, přes dlažbu, přírodní kámen až třeba po tepaný plech. Jeho hlavnímí přednostmi je odolnost, všestrannost, snadná údržba a dlouhá životnost. Vinylová krytina je vhodná i k podlahovému topení.
Aby byly využity všechny výhody vinylu, je nutná správná instalace, které musí předcházet pečlivá příprava podkladu celoplošným vystěrkováním. Proto se vyplatí svěřit realizaci odborníkům na vinylové podlahy Praha.

Laminátové podlahy

Laminátové plovoucí podlahy jsou často neroznatelné od podlah z pravého dřeva. Novinkou je od loňského roku tzv. „tichý laminát“ Silent, který je produktem renomovaného německého výrobce Meister. Hlavní předností je excelentní tlumení kročejového hluku. Proto jsou ideální do horních pater rodinných domů a vícepodlažních objektů, jako jsou především panelové domy. Zákazník tak může spojit reálný vzhled různých dřevin s účelností a odolností, kterými laminátové plovoucí podlahy Praha vynikají.

PVC

V poměru cena/užitná hodnota je PVC nejlepším řešením. Navíc lze vybírat z mnoha variant – vysokozátěžových, designových, protihlukových, protiskluzných, antistaticky vodivých a jiných. PVC Praha nabízí výrobky v různých třídách zatížení od bytové až po průmyslovou. PVC je optimální zejména v nemocnicích, školách, jídelnách, domovech pro seniory a podobných prostorách vyžadujících častý úklid. Vyrábí se v rolích nebo ve čtvercích a spoje se svařují svařovací sňůrou v barvě materiálu, což zaručuje celistvost povrchu a odolnost proti zatékání vody.