Domů / Novinky / Zelená káva a její účinky

Zelená káva a její účinky

Jaké jsou pozitiva zelené kávy? Inu, tenhle potravinový doplněk je skvělým pomocníkem pro každého, kdo chce zhubnout přebytečná kila a myslí to se svým zdravím skutečně vážně. Přesto ale nejde o zázrak, ale „jen“ doplněk zdravé výživy, který je třeba podpořit vší svou energií a silou, aby byl efekt skutečně znatelný a trvalý. Na to je jistě radno nezapomínat.

V čem zelená káva pomůže?

kava-zelenaV případě zelené kávy lze hovořit o spoustě kladných vlastností. Spoustu antioxidantů, prevence civilizačních chorob, podpora hubnutí, zlepšení srdeční aktivity nebo snížení rizika vzniku žlučových či ledvinových kamenů. A to ještě není vše, podle některých zdrojů je zelená káva rovněž přírodním antibiotikem.

Kyseliny chlorogenová a kyselina kávová – to jsou dvě hlavní složky zelené kávy, které pomáhají našemu zdraví. V posledních týdnech a měsících se v médiích informuje hlavně o tom, jak tato káva podporuje hubnutí. Děje se tak vlastně nepřímo, pravidelné popíjení totiž snižuje rychlost vstřebání cukrů a tedy i minimalizuje možnost jejich případné přeměny na tělesný tuk.