Domů / PR / Vybíráme tapetu do dětského pokoje. Jaké barvě dáte přednost?

Vybíráme tapetu do dětského pokoje. Jaké barvě dáte přednost?

Tapety díky moderním technologiím při tisku mohou být skutečně působivým designovým prvkem v každém dětském pokoji. Víte, jak vybrat správnou tapetu pro vaši místnost?

Rozměry vzoru vás zajímají

Nejen 3D fototapety, ale i další řešení vždy vyžadují dobré měření. Jako výchozí informaci vždy berte rozměry daného vzoru. Samolepicí fototapety se vám tak budou přesně hodit do rozměrů vašeho pokoje a nikdy se nestane, že by ústřední motiv vyšel třeba na konec místnosti. Pokaždé pracujte s podobou vzorku.

Kdo vybírá motiv?

Když si prohlížíte stránky, kde jsou fototapety, většinou se stane, že se nadchnete pro některý z motivů. Připomene vám vaše dětské touhy, pohladí vás po duši. Kdo ale vlastně bude dětský pokoj obývat? Pokud se jedná o tapetu pro dítě předškolního a vyššího věku, měl už by být bytový designér někdo úplně jiný, než jste vy. Společně tak jistě naleznete to nejlepší řešení.

Pozor na barvy

Je místnost velmi malá a prostory jsou již nyní poměrně stísněné? V žádném případě nevybírejte tapetu tmavších barev a odstínů. Ty si můžete dovolit pouze pro prostorné místnosti. Zkuste si také představit, jak bude tapeta vypadat během sporého večerního osvětlení. Nebude se malý obyvatel pokoje bát stínů, které obrazy tvoří? Vždy volte tak, abyste byli spokojeni.

Snadná instalace

Vybrat tapetu je věc jedna, nalepit ji pak na své místo, to už je úplně jiný příběh. Proto se vždy poraďte s dodavatelem tapet a informujte se o konkrétním požadavku na správné uchycení tapety. Bude vám s tím pomáhat šikovný řemeslník, nebo se dáte do práce sami? Snadná instalace je další parametr, který vás zajímá.

Tapety do dětského pokoje mají celou řadu vzorů a vyobrazení. Vždy vycházejte z přání vašeho dítěte a vyberte takové barvy, které budou příjemné a reprezentativní po celý den i noc. Už víte, která to bude?