Domů / PR / Výhody dřevostavby

Výhody dřevostavby

Dřevostavby jsou ideálním řešením nového bydlení pro mladé rodiny, nebo pro seniory, kteří touží prožít svůj podzim života v malém domku se zahrádkou. Hlavním důvodem výhodnosti dřevostaveb jsou nízké pořizovací náklady a rychlost výstavby, což je pro obě uvedené kategorie lidí nejpodstatnější argument.

Jak postavit dřevostavbu

Nejjednodušším způsobem je obrátit se na odborníky, kteří dřevostavby provádějí po celém území ČR již několik let. Jedná se o společnost Dřevostavby-FlexiDomy s.r.o., která má svou vzorkovnu v Olomouci. Zde si můžete vybrat z celé řady typizovaných rodinných domků v klasickém i moderním pojetí. Stejnou nabídku najdete i v katalozích a na webových stránkách společnosti. Neznamená to však, že byste si nemohli pořídit domek podle vlastních představ.

MODERN11

Ve spolupráci s architektem si totiž můžete navrhnout vlastní řešení, které vám firma zrealizuje, jelikož jí záleží na individuálním přístupu ke každému zákazníkovi a na maximální snaze vyhovět jeho požadavkům. Rychlost a levnost, to jsou hlavní atributy dřevostaveb. Je to dáno především zhotovením konstrukce domu ve výrobních halách společnosti. Jednotlivé díly se pak převezou na váš pozemek, kde se smontují. Rychlost výstavby je proto neporovnatelně kratší, než u staveb z jiného materiálu.

MODERN12

Jaké jsou přednosti dřevostavby

Kromě již zmíněné nízké ceny a rychlé výstavby mají dřevostavby celou řadu dalších výhod. Díky snadné opracovatelnosti dřeva se při stavbě může dosáhnout maximální přesnosti. Můžete si objednat jak klasický tak moderní styl a v každém případě bude dřevostavba znamenat příjemné a útulné bydlení. Dřevostavby se vyznačují nízkou hmotností, takže se dobře hodí také do svažitých podhorských a horských terénů. I když jsou dřevostavby lehké, překvapují vysokou odolností vůči požáru a také vůči zemětřesení a jiným otřesům. Výborná je také protihluková a tepelná izolace.

V souladu se současnými požadavky na úsporu energií, lze dřevostavby považovat za nízkoenergetické domy.