Domů / PR / Vysává z vás vaše práce energii? Zatočte s tím

Vysává z vás vaše práce energii? Zatočte s tím

V pracovním procesu trávíme velkou část dne. Zatímco některé činnosti nám doslova dělají radost a dokážeme se sami regenerovat i během jejich realizace, jiné nám doslova ničí život. Jak poznat, že jste momentálně na špatném místě?

V dobré práci regenerujete rychle

I v té nejlepší práci se někdy můžeme cítit unavení. Může za to jediný podnět, který musíme vyřešit. Potom ale stačí navštívit wellness v Praze, kde si odpočinete a naberete síly, a jste to opět vy. V případě, že vykonáváte povolání, které s vámi koresponduje, vám tak pro regeneraci stačí málo. Nebo saunový svět Ostrava, kde si během víkendu odpočinete, a zase máte úsměv na tváři. Pokud vám ale vaše práce bere životní energii, běžný relax vám stačit nebude.

Energetický upír

Některá zaměstnání ale dokáží z člověka doslova vysát veškerou energii. Dá se to přirovnat k energetickému upíru – jedná se o místo, které vám doslova bere vaši sílu přímo ze žil. Co je za tím schováno? Může se jednat o toxické firemní prostředí, kde naprosto nefungují vztahy na pracovišti. Stále se tak musíte hlídat, abyste neudělali jakoukoliv chybu. I za malé nepřesnosti dostáváte postihy. Některé firmy jdou dokonce tak daleko, že jejich zaměstnanci nosí čipy i na návštěvu toalety. To asi nechcete zažívat.

Denně na pokraji sil

Už večer víte, že vás opět čeká ranní povinnost, ze které máte nepříjemné pocity? Když přijdete po práci domů, jste doslova na pokraji sil, i když vaše fyzická zátěž nebyla tak těžká? V tom případě z vás vaše práce vysává veškerou životní energii. Možná, že je takto daná instituce nastavená kvůli nesprávnému vedení. Nebo se sešel špatný kolektiv spolupracovníků. Není to ale rozhodně nic, co byste si měli vyčítat.

Zamyslete se nad nabídkou pracovních pozic ve vašem okolí. Zkuste si připustit, že se zase můžete mít dobře. Jistě naleznete lepší místo, kde vám bude příjemně a krásně.