Domů / PR / Druhy jednorázových rukavic, které ochrání naše ruce

Druhy jednorázových rukavic, které ochrání naše ruce

Pokožka na rukou je denně zkoušena mnohými faktory. A většina z nich se na rukou negativně podepíše. Ať už tím máme na mysli uklízení společných prostor, nebo vykonávání běžné náplně práce v zaměstnání. V každém případě je důležité ochránit naše ruce, protože vnější vlivy vedou k jejich popraskání, ekzémům nebo podobným kožním onemocněním. Vyhněte se těmto černým scénářům a investujte do jednorázových rukavic. Existuje rovnou několik druhů, tak se s nimi pojďme seznámit.

Latexové rukavice jsou ryze přírodním produktem

Jednorázové rukavice jsou poměrně širokou kategorií, která v sobě obsahuje různé druhy lišících se především materiálem, z něhož jsou vyrobeny. V posledních měsících se do popředí dostávají především latexové rukavice, které jsou ryze přírodním produktem. Materiál se získává z takzvaného gumovníku, což je strom nabízející materiál velmi elastický, měkký a příjemný na nošení.

Předními vlastnostmi latexových rukavic je především vysoká odolnost proti kyselinám, i když nechrání před druhy olejů či rozpouštědlům.

Vinylové rukavice jsou hladkost sama

Vinylové rukavice jsou oproti latexovým ze syntetického materiálu, který je však na první omak velmi hladký. Rukavice nejsou tak pružné jako latexové a nejčastěji se s nimi setkáte ve zdravotnictví nebo v potravinářském průmyslu, kde se používají při zpracovávání potravin.

Nitrilové rukavice nezpůsobují alergie

Za antialergenní se považují nitrilové rukavice, které jsou stejně jako vinylové syntetickým materiálem. Nitrilové mají větší odolnost proti chemikáliím, jsou také vysoce odolné proti jakémukoli protržení.

S nitrilovými rukavicemi se nejčastěji setkáte ve zdravotnictví, ale díky zmiňovaným vlastnostem se běžně používají i v jiných případech, například v oblasti profesionálního uklízení.