Domů / PR / Využití mostových jeřábů

Využití mostových jeřábů

Bez jeřábů si již neumí nikdo představit žádnou výškovou stavbu, ani přenášení těžkých břemen ve výrobních či montážních halách strojírenských podniků, nebo na skladovacích prostorách. Běžní lidé, kteří nepracují v těchto provozech, znají většinou jeřáby s dlouhým ramenem, které pomáhají přenášet panely a další materiál do vysokých pater novostaveb.

Ovšem skvělým pomocníkem v halách nebo i v otevřených velkoskladech jsou mostové jeřáby. Mají spoustu výhod a jsou ideálním řešením, neboť se ve stávající hale nemusí dodatečně stavět nová jeřábová dráha. Podvěsné mostové jeřáby se totiž instalují na již postavenou střešní konstrukci.

2

Jeřáby z firmy Ganas

Společnost Ganas ze Zlína je úspěšným pokračovatelem tradice baťových závodů, konkrétně jejich strojírenského oddělení, které vzniklo již ve 30. letech minulého století. Vyráběly se zde jeřáby a výtahy pro potřeby baťových podniků i města Zlína. V roce 1991 byla založena společnost s ručením omezeným, která se zaměřila na výrobu, rekonstrukci a modernizaci jeřábů a výtahů. Hlavním předmětem její činnosti jsou mostové jeřáby, které mají pevnou ocelovou konstrukci zhotovenou z válcovaných profilů, nebo je jejich konstrukce skořepinová.

3

Mostové jeřáby od firmy Ganas jsou buď jednonosníkové, nebo dvojnosníkové. Rozpětí je v obou případech do 25 metrů. První z nich mají nosnost do 25 tun, kdežto dvojnosníkové unesou až 50 tun. Zdvih ramene je řešen řetězovými či lanovými kladkostroji tuzemské i zahraniční, převážně německé výroby. Pohyby mostových jeřábů se ovládají pomocí dvojrychlostního ovladače, který je dodáván buď jako tlačítkový zavěšený pod jeřábem, nebo si lze objednat rádiové ovládání.

5

Možnosti využití

Mostové jeřáby vyráběné firmou Ganas jsou optimálním řešením pro přenášení těžkých břemen ve výrobních, montážních a uzavřených i otevřených skladovacích prostorách, kde je již vybudována stropní konstrukce. Jeřáby se instalují na stávající konstrukci, čímž se ušetří značné finanční náklady na stavbu nové jeřábové dráhy. Výhodou je i možnost využití bočních přesahů, čímž se prodlouží pojezdový dosah.