Domů / PR / Vyzkoušeli jste už letecký radar?

Vyzkoušeli jste už letecký radar?

Koho zajímá letecký provoz nad územím České republiky, má jedinečnou možnost jeho sledování prostřednictvím portálu Flightradar24, neboli sledování letadel online. Jedná se velmi oblíbenou službu sledování letadel online přes letecký radar. Můžete tak sledovat buď z pouhé zvědavosti, nebo z případné obavy o své blízké, jejich let. Budete tak mít dokonalý přehled, kde se zrovna jejich letadlo nachází a kdy přistane v cílové destinaci. Sledovat letecký provoz lze na webu nebo přes mobilní aplikaci.

Jak to funguje

Pomocí leteckého radaru lze sledovat nejen pohyb letadel, ale u každého letu je uvedeno jeho číslo, trasa, vzhled a typ letadla, aktuální poloha, výška a rychlost. Pokud na mapě radaru najedete myší na určité letadlo, zobrazí se vám všechny informace včetně 3D pohledu z tohoto letadla.

Portál Flightradar24 má dnes jednu verzi zdarma s omezenými možnostmi a verzi plnou:

  • verze zdarma nabízí foto letadel, info o typu, rychlosti, poloze a registraci. Když kliknete na určité letadlo, mapa ukáže jeho trasu, aktuální pohyb a také pohled na krajinu pod ním
  • plná verze nabízí sledování leteckého radaru bez reklam. Na rozdíl od verze zdarma nikdy nevyprší platnost stránky.

Předpověď počasí

Tato služba zajímá nejen běžné lidi, kteří si chtějí podle počasí naplánovat víkend či dovolenou, ale také mnohé profesionály. Ať už je oblast leteckého provozu, zemědělství, doprava a další obory. Některé předpovědi se od sebe liší. Na přesnost se dá spolehnout u norského počasí yr.no. Jedná se o norský radar, který zobrazuje předpověď počasí v šestihodinových intervalech. Oblíbená je také dlouhodobá 9-ti nebo 14-ti denní předpověď. Norská předpověď počasí na 14 dní informuje o teplotě, množství srážek, rychlost a směr větru. I když jsou tyto údaje jen odhady, je norská předpověď známa velkou přesností.

Meteoskop

Od roku 2012 je široké veřejnosti k dispozici první český web Meteoskop.cz poskytující předpověď počasí na každou hodinu. Meteoskop nabízí unikátní meteogramy a uživatel má přístup k aktuální předpovědi přesně v době, kdy ji potřebuje. K dispozici je více než 15 tisíc míst po celé České republice a cílem meteoskopu je, aby se každý zákazník rychle a snadno dostal k informacím o počasí, které ho nejvíce zajímají v lokalitě, ve které žije, pracuje nebo se rekreuje.