Domů / PR / Za jak dlouho vyprchá jedno pivo?

Za jak dlouho vyprchá jedno pivo?

Zejména během léta jsme popíjeli pivo ve velkém množství. Pivo je totiž známý alkoholický nápoj, který dokonale zahání žízeň, kterou během léta máme zkrátka neustále. Dalo by se tedy říct, že pivo jsme během léta pili takřka nonstop. Ani během chladnějších ročních období obliba piva neklesá, vždyť jsme pivní národ, který pije pivo každý den během oběda i během klidných večerů.

V souvislosti s popíjením alkoholu se však nabízí otázka, za jak dlouho vyprchá jedno pivo? Mnozí lidé si jedno pivo dají, ale posléze zjistí, že musí odjet pro babičku na letiště nebo že musí jet na velký nákup.

Obecně platí, že alkohol se drží déle v těle žen než v těle mužů. Pokud usednete za volant v podnapilém stavu, můžete dostat pokutu až dvacet tisíc korun či více, také vám mohou být sebrány body, ne-li řidičský průkaz. Za volant tedy neusedejte ani po konzumaci jednoho jediného piva.

Jak dlouho se drží v těle jedno pivo?

Abychom však zůstali u položené otázky – za jak dlouho vyprchá jedno pivo? Jak dlouho se jedno pivo drží v lidském těle? Mezi lidmi se ví, že pivo vyprchá zhruba po dvou hodinách od konzumace. Pokud se tedy nepije nápoj na přírodním složení zvaný Alcohol Killer, který dokáže zvýšit rychlost odbourávání alkoholu až o čtyřicet procent. V takovém případě se pivo může odbourat už za méně jak hodinu.

Na odbourávání alkoholu má vliv vícero věcí

Na odbourávání alkoholu v krvi má však vliv vícero věcí a vícero faktorů. Jistou roli hraje zmiňované pohlaví – v těle žen se alkohol drží o něco déle než v těle mužů. Kromě toho hraje svou roli i teplota, věk či rychlost, s jakou alkohol přijímáme.

Obecně však platí, že 0,75 promile se odbourá za hodinu. Je to však jen přibližné, je to jen domněnka, který se mezi lidmi rozšířila. Vždycky raději před řízením foukněte do alkohol testeru, abyste věděli, jak jste na tom.