Domů / Novinky / Zápach úst nemusí pocházet jen ze špatné ústní hygieny.

Zápach úst nemusí pocházet jen ze špatné ústní hygieny.

Čistit si zuby dvakrát denně by měl být standard. Správná ústní hygiena je lékem na zápach z úst. Jenže ne pokaždé za zápach z úst mohou špatně vyčištěné zuby či nedostatečná péče o ně. Mnohdy to jsou totiž překvapivé důvody, které mohou za zápach z vašich úst.

Pokud si myslíte, že dobře pečujete o svůj chrup a přesto vám zapáchá z úst, měli byste se soustředit na celé tělo. Je totiž dost možné, že trpíte nemocí a tímto způsobem se vám to tělo snaží říct. Zápach z úst totiž může souviset s řadou nemocí, které nejsou na první pohled vidět. Jednou z takových je například cukrovka nebo některé druhy rakoviny. Právě páchnoucí dech, by mohl v budoucnu pomoci k diagnostikování některých nemocí, které se hůře objevují.

Další možností, proč se nemůžete zbavit smradlavého dechu, je vynechání snídaně. Pokud jste dalším uspěchaným pracovníkem, který si ráno napije kávy a už letí do práce, tak právě vás se může týkat tento problém. Vynechání snídaně, totiž způsobuje menší tvorbu slin a díky tomu vznikají bakterie, které mohou za zápach z úst. Snídaně je tedy povinností ke svěžímu dechu.teeth-brushing-260x300

Za nevábný dech, mohou taky některé léky. Jestliže užíváte antidepresiva, diuretika či antihistaminika, možná jste právě odhalili příčinu zápachu z úst. Tyto léky totiž vysušují sliznici v ústech a zabraňují správné produkci slin. Dostatek slin, totiž působí dezinfekčně a zabraňuje tvorbě bakterií, které mohou za nezdravý dech. Při užívání těchto léku zvyšte pitný režim, který by měl potlačit nedostatek slin.

Zápach z úst je nepříjemný obzvláště pokud se chystáte k dámské návštěvě. Správná ústní hygiena zabraňuje zápachů z úst, ale někdy to není dostatečné. V takovém případě využívejte i zubní nitě a ústní vody, které zničí více bakterií v ústech. Jestliže nepomohou ani uvedené důvody zápachu z úst či poctivá ústní hygiena, měli byste navštívit doktora, který se vám může podívat na zoubek.