Domů / Kultura / Zbystřete: MURDER HOUSE FOR SALE!

Zbystřete: MURDER HOUSE FOR SALE!

Milovníci hororů (zvláště pak amerického seriálu „American Horror Story“) zbystří. Ano, na prodej není žáden jinej, ale rovnou „hlavní hrdina“ první série tohoto již kultovního seriálu, jehož tvůrci právě teď tvoří již čtvrtou řadu.

murderhouse1Tento dům by pro některé ani tak zajímavým nebyl, některým by jeho prokletí dokonce ani v onom seriálu nedošlo, kdyby mu hororovou atmosféru, jasně objasněnou „štěkem“ v podobě „průvodce“ (který provázel turisty po místech s neobjasněnými vraždami, a seznámil tak i televizního diváka s celou historií domu), nevtiskl scenárista Ryan Murphy a Brad Falchuk se svou bohatou fantazií, rovnou tak trochu „HarryPotterovské éře“.

murderhouse2V první řadě tedy figuroval manželský pár s dospívajícím dítětem, poznamenán nevěrou, marně se snažící manželství resuscitovat v novém domě, který nesmrdí parfémem milenky. Jenže ona tak trochu časem začala smrdět milenka, pár dnů po své smrti.

Tohle vše je ale vedlejší, vrátím se ke své kariéře realitního makléře a na svém postu budu stejně falešným prodejcem, zatajujícím skutečnosti, abych prodala, jako to udělala seriálová realitní makléřka. V dnešní obskurní, „undergroundové“ společnosti se však na koupi nachytáte jen, když vám dům nabídnu i se hřbitovem. Ten bohužel nemám, ale kdo je natolik posedlý tímto seriálem, že netouží po ničem jiném než žít v tomto „celebritím hnízdě plném duchů“ (ostatně přítomnost paranormálních jevů zde nebyla vyloučena ani v realitě), je váš již za pouhých 14,999,000$. Ovšem pospěšte si, podobně stejně zvrhlých nátur se zájmem o koupi je polovina USA.

Již samotná „dobová“ architektura domu vás musí přinejmenším ke koupi přesvědčit, nepodílel se na ní totiž nikdo jiný než Ivo Shandor, vůdce „kultu Gozera“ – náboženské organizace, oddaně uctívající Gozera (jakého známe z filmu Krotitelé duchů), tedy antického boha. Přívrženci tohoto kultu věří, že tento bůh sestoupí na Zemi, zničí a předělá svět. No a tento krásný dům je údajně původním sídlem této tajné společnosti, užívaný k výchově ctitelů konce světa.

murderhouse3

American Horror Story však není jediným filmovým počinem v tomto domě, natáčela se zde i groteska Charlieho Chaplina nebo slavná přemožitelka upírů Buffy, dokonce i „úchylný policajt“ Dexter, a také spoustu jiných televizních pořadů. Takže se připravte, že vám některý pátek domů vpálí filmový štáb, a možná tak nastartujete nudnou kariéru hollywoodského herce. No, anebo si přinejmenším zapózujete před Mariem Testinem či Davidem LaChapellem, Murder House je totiž rájem fotografů. Pořád-li to nestačí, můžu ještě nabídnout skromné nahrávací studio s prostorem pro pouhých 250 hostů. K definitivní koupi vás ale přesvědčí tohle video.

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=-De-cTYHDT4[/tube]