Domů / Novinky / Zelenskyj nevyhlásí další volby na Ukrajině, dokud válka neskončí

Zelenskyj nevyhlásí další volby na Ukrajině, dokud válka neskončí

Stejně jako ve Spojených státech jsou i na Ukrajině naplánovány další prezidentské volby v roce 2024. Pokud však stále platí stanné právo kvůli válce, současný prezident Volodymyr Zelenskij ho plánuje odvolat a zůstat prezidentem na neurčito. V nedávném rozhovoru pro BBC Zelenskij prozradil, že jeho pětiletý mandát, který má být dokončen v roce 2024, bude jednoduše prodloužen až do doby, kdy se Rusko stáhne z Ukrajiny.

Zelenskyj se minulý měsíc vyjádřil pro The Washington Post podobně o nadcházejících parlamentních volbách, které jsou naplánovány na nadcházející říjen, ale pravděpodobně budou také odloženy, dokud válka neskončí.

„Pokud máme stanné právo, nemůžeme mít volby,“ prohlásil Zelenskyj. „Ústava zakazuje jakékoli volby během stanného práva. Pokud stanné právo nebude, pak budou (volby).“

Uspořádání voleb na Ukrajině během stanného práva by mohlo „narušit stát,“ říká předseda parlamentu

Ruslan Stefančuk, současný předseda ukrajinského parlamentu, zopakoval v podstatě totéž na začátku tohoto měsíce, když prohlásil, že prohlášení o stanném právu zakazuje pořádání jakýchkoli dalších voleb, dokud neskončí.

„Ukrajinská legislativa stanoví, že během stanného práva nelze konat žádné volby,“ řekl. „A tohle dává smysl.“

Pokud by ukrajinské volby přesto proběhly během vyhlášení stanného práva, pak by to mohlo „vést k rozpadu státu, na který náš nepřítel čeká,“ dodal Stefančuk.

„Proto si myslím, že nejsprávnější a nejmoudřejší rozhodnutí je konat volby ihned po skončení stanného práva.“

Mějte na paměti, že to byl sám Zelenskyj, kdo vyhlásil stanné právo. Od té doby Zelenskyj neudělal nic jiného, ​​než upevnil svou moc, mimo jiné tím, že hlavní ukrajinské opoziční straně zvané Opoziční platforma – pro život zakázal zastávat jakákoli místa. Předtím měla strana Opoziční platforma – Pro život 44 křesel v ukrajinském parlamentu.

Zelenskyj také údajně zakázal 10 dalším opozičním stranám zastávat místa v ukrajinském parlamentu a znárodnil všechna média na Ukrajině pod státní kontrolou.

Mnoho let se mnozí obávali, že totéž přijde do Ameriky. Věřilo se, že to bylo možné během let Baracka Obamy a někteří tušili, že za Donalda Trumpa bude možná vyhlášeno stanné právo. Nyní to vypadá, že Joe Biden může být tím, kdo vytáhne Zelenského sem v Americe, aby zabránil vyhození z Bílého domu v roce 2024.

Je jasné, že Joe je velmi nepopulární, dokonce i mezi demokraty. Podle mnohých důkazů byl také nezákonně dosazen do Bílého domu prostřednictvím ukradených voleb a puče, i když ještě zcela nezakázal opozici, republikánům a některým demokratům zastávat místa v Kongresu. K tomu, aby Bidenův režim vyhlásil stanné právo, by však stačil jeden velký incident pod falešnou vlajkou. Pak jsou všechny sázky pryč, pokud jde o volby v roce 2024.

Bidenův režim se již snaží zakázat opozici prostřednictvím svého rozsáhlého průmyslového komplexu cenzury, který se snaží vymazat první dodatek a práva na svobodu projevu online. To by mohlo brzy eskalovat do plnohodnotného policejního státu ve stylu Zelenského, který Bidenovi a jeho kumpánům umožní zůstat ve Washingtonu, DC, na dobu neurčitou.

Existují určité náznaky, že nově objevený strach z malárie se možná rozvine v dost incidentů pod falešnou vlajkou, aby byla zavedena omezení Pandemie 2.0. Pokud k tomu dojde, je pravděpodobné, že Bidenův režim využije plnou příležitost k umlčení veškeré opozice a ponechá v dohledné budoucnosti „velkého chlapa“ sedět v Bílém domě jako loutku hlubokého státu.

Zdroje:
https://www.naturalnews.com/2023-07-03-zelensky-no-elections-ukraine-until-war-ends.html
https://news.antiwar.com/2023/06/27/zelensky-says-no-elections-in-ukraine-until-war-is-over/

Obrázek: Pixabay.com