Domů / Cestování / Zřícenina hradu Jestřebí nabízí krátký, ale úchvatný výlet

Zřícenina hradu Jestřebí nabízí krátký, ale úchvatný výlet

Chtěli byste si udělat nenáročný malý výlet na krásnou zříceninu? Pak můžete zavítat na zříceninu hradu Jestřebí, která se nachází ve stejnojmenné obci. Nachází se v Libereckém kraji a leží 9 km jihovýchodně od okresního města Česká Lípa. Jde o zříceninu hradu, který byl ve 14. století založen Berky z Dubé. Jde o skalní hrad, u kterého většinu jeho objemu tvoří skála. Na hrad můžete vystoupat po točitých schodech a užít si krásný výhled do širokého okolí.

Kouzelné místo

Můžete zaparkovat přímo v obci Jestřebí a následně se vydat k hradu a jelikož je to nejvyšší bod obce a je viditelný už z dálky, nemůžete sem netrefit. Čeká vás jen pár minut chůze a jste na místě. Hrad je hned vedle hřbitova, který upoutá krásnou hřbitovní kaplí Vzkříšení páně a  rovněž je zde křížová cesta Sedmibolestné Panny Marie. Ale zpět k hradu, můžete si ho obejít kolem dokola a obdivovat mohutný skalní masiv.

V roce 2009 se část skalního masivu utrhla, ale stále toho zbylo dost k obdivování. Hrad je přístupný zdarma po celý rok. Výhled skutečně stojí za to, můžete odtud vdět Spící pannu, Bezděz, Klíč a mnoho dalších krásných míst. Jelikož jde o krátký výlet, je to jako návštěva historické rozhledny, ale s tím rozdílem, že toto místo je opravdu úchvatné a můžete sem vyrazit i s dětmi.

Níže můžete vidět video z výstupu:

Mnoho lidí kolem obce Jestřebí projíždí a nenapadlo by je, že ta velká skála, na kterou neustále koukají, je vlastně bývalý hrad a že na něj mohou vystoupat. Pokud nejste z daleka, vyplatí se udělat si krásný výlet. V samotné obci se nachází výborné restaurace s bohatým menu a pokud sem vyrazíte v létě, můžete cestu spojit s koupáním v nedalekém přírodním koupališti v Provodíně nebo vyrazit k Máchovu jezeru.

Fotogalerie

Foto: Petr Pokorný (Makawiel)