Domů / Cestování / 10 nejbezpečnějších zemí, pokud vypukne 3. světová válka

10 nejbezpečnějších zemí, pokud vypukne 3. světová válka

Pokud vypukne 3. světová válka, budete rádi, když uslyšíte, že jsou na světě některé země, kde byste mohli hledat útočiště před konfliktem. I když je třetí světová válka něco, co si nikdo nepřeje, určitě může být užitečné zamyslet se předem nad tím, které země jsou nejbezpečnější. Některé ze zemí jsou ostrovní národy s politickou neutralitou, což znamená, že šance na jejich napadení je nízká. Jiné jsou na seznamu světového míru na předních místech, zatímco jiné národy jsou tak malé a mají malou populaci, že bojovníci nemusí najít žádný důvod k invazi. Zde je 10 nejbezpečnějších zemí, pokud by skutečně vypukla 3. světová válka.

Švýcarsko

Švýcarsko má tradici neutrality, která je jedním z hlavních principů zahraniční politiky země. To znamená, že země nebude zapojena do ozbrojených konfliktů mezi jinými státy, takže zajišťuje vnější bezpečnost a podporuje mír ve svých hranicích. I když je obklopena zeměmi, které by se mohly stát terčem, pokud by vypukla 3. světová válka, včetně Německa, Francie a Itálie, je země neprodyšně uzavřena a chráněna horami, které obklopují její hranici.

Tuvalu

Tuvalu je velmi odlehlá a neutrální země hluboko v Tichém oceánu. Je to extrémní poloha znamená, že země může zůstat politicky nezávislá a její malá populace a nedostatek zdrojů znamená, že hlavní mocnosti nebudou mít důvod zaútočit na Tuvalu.

Nový Zéland

Odlehlý, ale vyspělý národ není zapojen do žádných ozbrojených konfliktů ve světě a jeho hornatý terén pomůže zemi ochránit před případnými válkami. Nový Zéland má také dostatek potravin, čisté vody a úrodné půdy, aby se v krátkodobém horizontu uživil. Jeho mírová zahraniční politika znamená, že si nárokuje druhé místo v globálním indexu míru za rok 2018.

Bhútán

Od té doby, co Bhútán vstoupil do OSN, země souhlasila, že se nebude zapojovat do konfliktů. A protože nemá žádné diplomatické vztahy s USA, není důvod zatahovat zemi do jakéhokoli konfliktu. Je obklopena horami a je jednou z nejodlehlejších vnitrozemských zemí na světě, takže je chráněna, pokud by začala válka.

Chile

Chile je nejvíce prosperujícím a nejstabilnějším státem Jižní Ameriky a v lidském rozvoji je na předním místě než všechny ostatní latinskoamerické národy. Země je vysoce chráněna pohořím And na západ od jejích hranic.

Island

Island zůstává nejmírumilovnější zemí na světě, podle Global Peace Index, pozici, kterou zaujímá od roku 2008. Země je velmi vzdálená od zbytku světa, takže by mohla být vynechána z jakéhokoli konfliktu, ai kdyby byla zapojena, má hornatý terén, ve kterém se dá ukrýt.

Grónsko

Stejně jako Island je Grónsko odlehlé, hornaté a politicky nespojené, takže země bude bezpečným útočištěm pro každého, kdo hledá útočiště před válkou.

Malta

Malý ostrovní stát ve Středozemním moři je malou ostrovní pevností, což znamená, že byl chráněn navzdory mnoha pokusům o dobytí země v průběhu let. Jeho malá velikost také znamená, že bojovníci z 3. světové války na něj možná nebudou chtít plýtvat celou jadernou zbraní.

Irsko

Země nemá silné vazby na potenciální bojovníky 3. světové války. Od 30. let 20. století je země v mezinárodních vztazích neutrální a nikdy nevstoupila do NATO. Podle irských zákonů, pokud by Irsko vstoupilo do jakéhokoli vnějšího vojenského konfliktu, musí jeho zapojení schválit OSN, irská vláda a irský zákonodárný sbor, takže je nepravděpodobné, že by se země zapojila do 3. světové války, takže to může být dobré místo.

Fidži

Fidži leží v obrovské rozloze Tichého oceánu, což znamená, že je izolováno od všech potenciálních útočníků. Malý ostrovní stát má malou populaci, je neutrální v zahraničních záležitostech a ve svých hranicích nemá žádné zdroje, které by ospravedlnily invazi na ostrovy.