Domů / Novinky / Králičí nora zavedla muže do tajemné jeskyně vybudované templáři

Králičí nora zavedla muže do tajemné jeskyně vybudované templáři

Mnoho úžasných objevů je učiněno náhodu. Fotograf Michael Scott z Birminghamu učinil neuvěřitelný objev, když se rozhodl pronásledovat obyčejného králíka. V díře na poli poblíž Shifnal v Shropshire (Anglie) objevil vchod do neuvěřitelného komplexu Caynton Caves spojeného s nechvalně známým templářským řádem. Jedná se o katolický vojenský řád, který je známý zejména kvůli křížovým výpravám.

Scott, kterého jeskyně vždy přitahovaly, slyšel legendy a pověsti o tom, jak je templáři v 17. století přeměnili na podzemní útočiště.

Prohlásil: „Táhl jsem se přes pole, abych to našel, ale kdybych nevěděl, že tam něco je, prošel bych těsně kolem toho.“ Je to asi necelý metr pod zemí, takže je to spíš do terénu než pod ním. Vzhledem k tomu, jak dlouho tam stojí, je to v úžasném stavu, je to jako podzemní chrám.“

 

700 let staré jeskyně jsou pro turisty technicky zakázány poté, co obřady černé magie údajně donutily majitele zapečetit jejich vchod v roce 2012, obsahují krásné oblouky vytesané z pískovce, křtitelnici a síť chodníků.

Scott popsal jeskyně jako „docela stísněné“ a poznamenal, že každý, kdo je vyšší postavy, by se musel uvnitř komplexu ohnout, aby se do něj vešel.

Některé komory jsou tak malé, že do nich musí ti, kdo je zkoumají, vstupovat po kolenou.

Jeskyně je impozantní, až děsivá.

„Musel jsem se přikrčit a jakmile jsem tam byl, bylo úplně ticho. Bylo tam pár pavouků, ale to bylo vše. Pršelo, takže svah byl dost rozbahněný, ale uvnitř jeskyně bylo sucho,“ dodal.