Domů / PR / 20 let ready made: Společnost může být vaše už za hodinu

20 let ready made: Společnost může být vaše už za hodinu

Prodej ready made společností je tu s námi dlouhá léta. Jak se ale tento segment trhu za 20 let změnil? Na to se podíváme v tomto článku.

Ready made společnosti jsou trendem posledních let. Pokud se ale podíváte do historie, tento způsob zakládání firem je tu s námi už delší dobu. Jak se ale tento byznys za více než 20 let změnil? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Podnikatelem za pár minut

Založení firmy bylo dříve pro některé začínající podnikatele příliš náročné. Už tehdy tedy někteří sahali po náhradních možnostech. Na začátku století ale přeprodej už ready made společností fungoval úplně jinak než dnes. Aby se k už založené společnosti mohl prodejce dostat, bylo to pro něj výrazně těžší než dnes. I klienti byli střídmější ve svých požadavcích.

Když si chce dnes někdo pořídit ready made společnost, většinou vyžaduje i dodatečné služby. Většinou jde o odborné poradenství, pomoc s administrativou nebo legislativními povinnostmi. K založení firmy je navíc potřeba absolvovat mnohem více kroků, než tomu bylo v minulosti. Prodejce ready made společností už ale znají způsoby, jak celý proces výrazně zrychlit.

Koupí ready made se můžete spálit

A to je obrovská výhoda. Místo dlouhého obíhání soudů, banky, notáře a úřadů tak může v podstatě na jeden klik pořídit už hotovou firmu. Tu jsou navíc prodejci schopní převést na nového majitele už během hodiny. Celý proces je tedy velice rychlý a klasické založení firmy mu tedy v žádném případě nemůže konkurovat. I přesto tento způsob s sebou nese celou řadu rizik.

Tím největším je zatížení prodávané společnosti dluhy nebo závazky. Spousta prodejců totiž přímo nedokáže, že je firma bez dluhů a závazků. Pouze to různými způsoby garantuje či deklaruje. Jestliže se tedy chytáte koupit ready made společnost, chtějte důkaz. Tím nejlepším, co můžete získat, je prohlášení auditora.