Domů / PR / 3 důvody, proč jsou akrylové barvy lepší než ty olejové

3 důvody, proč jsou akrylové barvy lepší než ty olejové

Výběr barev záleží na osobních preferencích. Pokud se ale rozhodujete mezi olejovými a akrylovými barvami, pak pro vás máme 3 důvody, proč sáhnout po akrylu.

Akrylu patří budoucnost. To ale není jediný důvod, proč byste měli ihned přestat malovat s tím, co aktuálně používáte. V následujících řádcích vám přinášíme tři důvody, proč jsou akrylové barvy lepší než ty olejové.

Finanční nenáročnost

Akrylová barva je finančně nenáročná. Skoro by se dalo říct, že myslí na váš rozpočet. Při malbě olejovými barvami ale potřebujete mnohem více pomůcek, které postupem času začnou výrazně zatěžovat vaši peněženku. U akrylových barev nepotřebujete terpentýn, médium, olej nebo opravdu kvalitní štětce. K tomu si ještě připočtěte dobře větraný prostor a jste na poměrně velkých výdajích. Jestliže se tedy teprve chystáte na malování svého prvního obrazu, sada akrylových barev je pro vás naprosto ideální.

Malovat můžete kdekoliv

Abyste mohli malovat olejovými barvami, budete si na to muset vyhradit speciální místnost. Olejové barvy totiž mají svoji specifickou vůni, kterou jen tak něčím nepřebijete. Zato akrylové barvy ničím takovým netrpí. Nebude vás limitovat žádný zápach ani nutnost zařídit si speciální ateliér. Akryl je totiž vyráběn na bázi vody, takže jej nemusíte ředit ničím aromatickým. Prostě stačí rozředit vodou a začít malovat. Kdekoliv a kdykoliv, aniž byste tím někoho omezovali.

Rychlejší schnutí

Akrylové barvy schnou opravdu rychle. To někdo může považovat spíše za nevýhodu, u začátečníků i pokročilých malířů, kteří vědí, co chtějí, to ale není problém. Nebudete tedy muset čekat na to, až zaschne první vrstva, abyste mohli vytvořit další. Jestliže na malířské plátno něco namalujete a mezitím si připravíte další barvu, měla by být první vrstva už suchá. Tímto způsobem můžete jednoduše a velice rychle vytvořit tzv. glazuru – texturu vybudovanou nad předchozími vrstvami.