Domů / PR / Co způsobuje nefunkčnost home buttonů u iPhonů?

Co způsobuje nefunkčnost home buttonů u iPhonů?

Home button může vypovědět službu nejen u starších modelů. Co ale tento jev způsobuje? Na nejčastější příčiny jsme se podívali v tomto článku.

Jestliže váš iPhone 7 home button nefunguje, může to být zapříčiněno celou řadou okolností. V následujících řádcích si ale probereme ty nejčastější důvody, které vedou k jeho nefunkčnosti.

3 zásadní problémy

iPhone 7 home button je velice důležitou součástí telefonu. Můžete ho sice nahradit softwarovým tlačítkem, ale používání iPhonu pak nebude tak pohodlné. V případě, že přestane fungovat, je tedy nejlepší možností jeho výměna. Z jakých důvodů ale může být iPhone 7 nefunkcni home button? Důvody jsou zpravidla tři:

  • Home button často nefunguje na vyměněném displeji. Buďto je špatně připojené tlačítko, ale zpravidla se jedná o chybu samotného displeje. Jestliže uznáte, že za to může displej, vyzkoušejte jiný. Pokud ale takovou možnost nemáte, zastavte se v servisu.
  • Domácí tlačítko je často nefunkční po pádu. Zvenčí sice nemusí vykazovat známky poškození, zevnitř přitom může být rozbitý. V tomto případě tedy bude nutný servis. Rozeberte telefon buďto sami a podívejte se, jestli náhodou není odpojený jen kabel. Pokud si ale nevěříte, svěřte iPhone do rukou profesionálů.
  • Voda a elektronika se nikdy neměli moc v lásce. Vítězem této odvěké války je ale pokaždé voda. Pokud se vám tedy dostane dovnitř, může dojít k fatálním poškozením. Zvlášť pokud nateče na místo, kde má svoji doménu home button. Ten totiž po setkání s vodou zkratuje a vypoví službu. V některých případech ale voda jen brání správnému kontaktu. Jakmile odteče, může být problém zcela vyřešen.

Chyba technika

Kromě vaší chyby nebo chyby displeje je tu ale ještě jedna možnost. Pokud jste v nedávné době měli váš iPhone v opravně, možná mohl udělat chybu některý z techniků. Před přijetím vašeho telefonu do servisu tedy nekompromisně požadujte protokol o funkčnosti veškerých částic. Chtějte po technicích, aby vyzkoušeli funkčnost nejen home buttonu, ale také Touch ID. S protokolem tak budete mít jistotu, že chyba nebyla na straně technika.