Domů / PR / Čech vydělal milion prodejem lisovaného kartonu

Čech vydělal milion prodejem lisovaného kartonu

Zajímavé peníze se dají vydělat všelijak. Jednomu Čechovi se podařilo vydělat svůj první milion prodejem lisovaného kartonu.

Když si někdo chce vydělat velké peníze, většinou přemýšlí nad jinými aktivitami než nad sběrem kovů. Pokud ale víte, jak na to, může vám kovošrot vydělat pořádný balík.

Ceny na minimu

Porovnávat kovošrot Plzeň s burzou je trochu úsměvné, jisté podobnosti tu ale najdeme. Ceny se také mění každý den. Když tedy máte štěstí, můžete některý měsíc vydělat i dvojnásobek za stejnou gramáž kovů. Na jiných surovinách než je kovošrot ovšem v těchto dnech nevyděláte. Sběrný papír je na historickém minimu. Po Vánocích se navíc očekává další nával papíru, ceny tedy budou s největší pravděpodobností dál klesat.

Některé sběrny ani papír nevykupují. Když s ním někdo přijede, pošlou ho zpět. Podle některých majitelů sběren by se ovšem měla situace brzy ustálit. Na jaře nejspíše ceny opět vystřelí. I pokud odhlédneme od cen, které jsou nyní opravdu na minimu, tak zima je každoročně těžké období pro prodejce sběrného papíru. Každý rok ho totiž sběrny mají až příliš mnoho, ceny tedy klesají.

Milion za karton

Napadlo by vás někdy, že se sběrem surovin dají vydělat slušné peníze? Nejspíše ne. Jen v Česku ovšem existuje několik lidí, kteří se živí jen sběrem surovin. Jeden z nich dokonce vydělal svůj první milion pouze sběrem kartonu a jeho lisováním. Dokázal totiž vystihnout správnou chvíli a prodal ho zrovna v době, kdy se cena vyšvihla přes dvě koruny za kilo. Svoje zásoby tak dokázal náležitě zpeněžit.

I když se ceny sběrných surovin den ode dne mění, jedná se stále o populární způsob, jak si přivydělat. Oblíbený je především kovosrot Plzen. Za kvalitní kov jsou totiž některé sběrny ochotné dobře zaplatit. Je s tím spousta práce, ale ta se v konečném součtu vyplatí.