Domů / PR / Chov holubů nabírá na popularitě

Chov holubů nabírá na popularitě

Mít tak nějakého domácího mazlíčka, se kterým bychom mohli být každou vteřinu svého volného času. To je přání mnoha z nás. Většina lidí však ví, že nemá tolik času, kolik by si představovala. Proto se automaticky vzdávají snu o vlastním psovi nebo kočce, což jsou domácí mazlíčkové vyžadující hromadu péče. Proto se upínají k trochu jiným podobám mazlíčků, a sice k ptákům, konkrétně pak k holubům.

Sice je pravdou, že stále více chová papoušky ve velkých venkovních voliérách, ale také je pravdou, že chov holubů nabírá na popularitě. Mluvíme o jednom z nejstarších koníčků na světě, o který dlouho nebyl zájem. Jenže situace se změnila. Na trh vstoupila stavebnice Aluhobby, ze které je možné postavit si právě holubníky, a rázem je o chov holubů zájem jako dříve.

Postavte si holubník na míru vašemu okřídlenému společníkovi

Kromě venkovních voliér, klecí pro ptáky nebo terárií si můžete ze zmiňované stavebnice Aluhobby postavit také holubník, který může být přesně na míru vašemu okřídlenému společníkovi. Tím nejstarším a nejvíce používaným druhem holubníků je holubník venkovní, který je umístěný zásadně venku. Většinou je tvořen soustavou budníků, mnohdy má i vícero pater.

Venkovní holubník se dále rozděluje na typy, a to na holubník nástěnný, dále také podkrovní a sloupový.

Další druhy holubníků

Jelikož zájem o chov holubů obecně vzrostl, na trh se dostala celá spousta dalších druhů holubníků. Už to opravdu není jenom o venkovním zmíněném typu, který se používá k domestikaci ptactva už od nepaměti.

Dalším druhem je věžový holubník, který je větší a často také zděný. Mluvíme o samostatně stojící stavbě, která se podobá klasickému sloupovému holubníku.

Existuje také mobilní holubník, který se používal hlavně za první světové války, a také komorový holubník, jenž je vybaven několika místnostmi a jedním společným výletem.