Domů / Internet / Do roku 2030 může mít Metaverse hodnotu 30 bilionů dolarů

Do roku 2030 může mít Metaverse hodnotu 30 bilionů dolarů

Mnoho lidí zatím ani neví, co to metaverse je, ale očekává se, že jeho popularita do budoucna velmi poroste. Do roku 2030 by trh metaverse mohl vzrůst na více než 5 bilionů dolarů, jak uvádí poradenská společnost McKinsey & Company. Předpokládá se, že se do metaverse budou zapojovat firmy z celého světa, aby mohly získat výhody, které tento virtuální svět nabízí. Zpráva zkoumala metaverse u více než 3 400 spotřebitelů a vedoucích pracovníků. Více než polovina dotazovaných firem očekává, že metaverse změní způsob, jakým jejich odvětví funguje.

Metaverse změní podnikání v mnoha oborech

„Ohledně dlouhověkosti a potenciálu metaverse stále existují otázky, s extrémním pohledem na to, že jde pouze o rebrandingovou herní platformu, o kterou nemá širší zájem. Nesdílíme tento skepticismus a věříme, že metaverse má potenciál být další iterací internetu,“ napsali autoři zprávy.

Nakupování ve virtuálním světě metaverse by mohlo zvýšit zážitek z nakupování. Někteří mají obavy z bezpečí, protože uživatelé mohli projevovat své nenávistné názory. Je způsoben, že v tomto virtuálním světě vznikla určitá pravidla a omezení. Metaverse je sice teprve na začátku, ale má velký potenciál. Jenom velmi malé množství lidí zatím ví, co je tento virtuální svět zač. Zpráva Wunderman Thompson Intelligence z května uvedla, že pouze 15 % dotázaných respondentů má pocit, že dokážou vysvětlit metaverse.

Historie metaverse

Jaká je dosavadní historie metaverse? Prohlédněte si níže infografiku od Tentango, která podrobně popisuje jeho historii.

Obrázky: Tentango.com, Pixabay