Domů / Kultura / Dobýt svět je jednoduché

Dobýt svět je jednoduché

Mít originální nápady či realizovat neskutečné myšlenky není nic složitého. Stačí se řídit jednoduchými pravidly a brzy dobudete svět. Koukejte se na svět trochu jinak, nebojte se ničeho a obklopte se co nejvíce kamarády, kteří vám za všech okolností pomohou. Dobrým pomocníkem vám může být kniha Obrazoborci, kde neurolog odhaluje tajemství myšlení.

Kniha odborníka na psychiatrii a ekonomii je průvodcem do hlavy odvážných lidí, především vynálezců, umělců či obchodníků, které se zapsali do historie světa. Vše nám může ukázat příběh jednoho umělce, kterému se stala tragická nehoda.

Výtvarný umělec Dále Chihuly, měl v roce 1976 tragickou nehodu, během níž přišel o oko. Pro výtvarného umělce je to konec kariéry. Jenže do té doby neznámý Chihuly se nevzdal a vypracoval se na uznávaného autora skleněných soch. Díky jinému vnímání prostoru, doslova změnil pohled na vše, co bylo zažité.images

Nemusíte však přijít o oko, abyste změnili své zažité vnímání. Přijít s originálním nápadem může být jednoduché. Pro začátek bohatě stačí změna prostředí, a čím znatelnější tím lepší pro vás. Průlomové nápady přijdou sami.

Největším nepřítelem bude váš strach z nových věcí. Většina lidí, ještě předtím než začne něco dělat, přemýšlí o tom, co se stane, když selžou. Tím se předem sami odsoudí k neúspěchu. Přemýšlet předem nad tím, jak vše skončí tragédií je hloupost.

Přemýšlet takto jednoduše však není nic nenormálního. Všichni máme primitivní mozek z dob dinosaurů, který nám všem velí do ničeho se nepouštět a zůstat v bezpečí uvnitř své jeskyně.

A jak tomu všemu zabránit? Zkuste přeprogramovat svůj mozek. Uvědomit si, že ruku v ruce se selháním jde i úspěch. Pokud dovedete skloubit riziko s příjemným pocitem vítězství, můžete alespoň trochu ošálit svůj mozek.