Domů / Novinky / Globus prodal za dva roky milion ekologičtějších trvanlivých tašek a 300 tisíc ovosáčků

Globus prodal za dva roky milion ekologičtějších trvanlivých tašek a 300 tisíc ovosáčků

Když velká společnost udělá ekologický krok vpřed, vždy se to významným způsobem projeví. Svědčí o tom výsledky Globusu, který za poslední 2 roky dosáhl nevídaného úspěchu. Spuštěním ekologičtějších alternativ nákupních tašek ušetřil kolem 57 tun plastu. Tím však jeho plány pro udržitelnější budoucnost nekončí.

Ekologická budoucnost Globusu

Zákazníky je třeba vychovávat a když jim prodejce poskytne ekologické řešení, snadněji k němu přilnou a následně jsou hrdí, že se přidali k ekologickému trendu. Globusu se podařilo prodat 1 milion tašek z trvanlivého materiálu a 300 tisíc ovosáčků, které jsou alternativou mikrotenových. Nejen, že jsou pro ovoce vhodnější, ale také je lze používat opakovaně. Globus si dal však další cíl, kterým je odstranění velkých papírových tašek. Zjistil, že je zákazníci použijí většinou jen jednou a tak chce zachovat v nabídce pouze malé papírové tašky.

Jaké tašky se vám nabízí?

Od letošního září jsou na středně velké nákupy k dispozici certifikované plastové nákupní tašky DuraBag®, které tvoří z 80% evropský recyklát. Taková taška by měla vydržet až 100 nákupů a následně je možné ji opět recyklovat. Cena je 15 korun a zákazník bude zajisté motivován i skutečností, že nákupem přispěje na Konto Bariéry. Na dobročinné účely přispějete však i nákupem ovosáčku, ten vyjde na 9,90 Kč a na Konto Bariéry jde 0,50 Kč. Tašky na velké nákupy zákazníci pořídí za cenu 29,90 korun. U plátěných tašek lze počítat s výdrží až 120 nákupů se zátěží 15 kilogramů.

Mluvčí hypermarketů Globus, Aneta Turnovská, řekla pro Ceskenoviny.cz: „Zvažovali jsme, čím nahradit velkou papírovou tašku, kterou lidé použijí jen jednou. A volba padla právě na tuto trvanlivou plastovou, vyrobenou z evropského recyklátu. Pokud již tento odpad existuje, je dobré ho využít znovu. Navíc tím, že se vyrábí blízko, má minimální uhlíkovou stopu,“

Jaké ekologické varianty nabízí konkurence?

Kaufland – Zde máte u pokladen velký výběr, nabízí se vám velká permanentní taška, nákupní box i FSC papírová taška.

Albert – I zde se nabízí velká nákupní taška a také papírová taška z recyklovatelného materiálu.

Lidl – Můžete si pořídit malou i velkou permanentní tašku, 3 velikosti papírových tašek i bavlněnou tašku Faitrade.

Penny Market – Nabízí se vám bavlněné tašky, papírové tašky i polyesterové tašky.

Obchody často nabízí ekologické u neekologické varianty. Ekologické jsou sice dražší, ale u permanentních tašek se cena vrátí možností opakovaného použití.