Domů / PR / Internet věcí se stále vyvíjí, chcete se na něm podílet?

Internet věcí se stále vyvíjí, chcete se na něm podílet?

V současné době nás obklopují technologie, které byly ještě před několika desítkami let považovány jen za sci-fi. Jsme neustále svědky toho, jak se bláznivé nápady mění v realitu a posouvají se hranice toho, co jsou stroje schopné zvládnout. Moderní technologie se neustále inovují a to nejen proto, aby nám ještě více ulehčovaly práci, ale také proto, aby se lépe prodávaly. Každý touží si pořizovat elektroniku, která má ještě více funkcí a než ta předchozí. Jedním z novějších pojmů je internet věcí, neboli IoT.

Co to internet věcí je a jaký má přínos?

Dříve jsme byli zvyklí pouze na to, že jsou schopní mezi sebou komunikovat jen lidé, nebo že lidé komunikují s přístroji. Dnes je ovšem běžné, že spolu komunikují samotné přístroje. Přístroje využívají stejnou síť, prostřednictvím které surfujete na internetu, často spolu komunikují i přes Bluetooth nebo jiným způsobem. Právě takové komunikaci se říká internet věcí a věci představují elektroniku, která má fungovat tak, aby nám ještě více ulehčovala každodenní život. Typickým příkladem internetu věcí je kávovar, který rozpozná, že došla káva a objedná další. Dále může jít o senzor teploty, který spustí klimatizaci nebo naopak zapne topení, aby se dosáhlo ideální teploty. Může jít také o senzor, který rozezná váš vůz a předá vratům informaci, aby se otevřela.

Věci kolem nás dostávají stále více funkcí, jde o nezastavitelnou inovaci, která se každým dnem zdokonaluje. Pokud vás internet věcí zajímá, můžete se stát jeho součástí a podílet se na jeho vývoji.

Českým specialistou na internet věcí je společnost JABLOTRON CLOUD Services s.r.o. Pracuje na vývoji internetu věcí, má přes 200 tisíc připojených zařízení a jejím cílem je umožňovat výrobcům zajímavých zařízení poskytovat služby IoT jejich zákazníkům. Pokud vám nejsou pojmy jako GraphQL, Docker nebo TypeScript, cizí, neváhejte společnost kontaktovat. Více informací se dozvíte přímo na webu společnosti Jablotron.cloud.