Domů / PR / Jak lépe překonat životní krizi

Jak lépe překonat životní krizi

V průběhu života nás může postihnout životní krize a na nás je poté toto mnohdy těžké období překonat. Inspirujte se několika tipy na to, jak si opět nastolit pocit spokojenosti a štěstí.

Krize se objevuje postupně

Krize se zpravidla v našem životě neobjeví z ničeho nic. Spíše k jejímu vývoji dochází postupně. Takové životní krizi poté mnohdy předchází neustálé popírání sebe sama, svých potřeb a pocitů. 

V průběhu životní krize také od svého těla často dostáváme určité signály. Jde například o nejrůznější bolesti, infekce a nesmyslná zranění, které máme tendenci přehlížet a pomyslně je shromažďovat pod pokličku. 

Pravdou ovšem zůstává, že se taková poklička dříve nebo později odkryje a obsah v tomto pomyslném hrnci vybublá na povrch

TIP: Přihlaste se na trénink osobního rozvoje a pracujte na své psychické odolnosti. 

V každé situaci si můžete vybrat ze 3 řešení

Ať už se v současné době potýkáte s jakoukoliv situací (i krizí), pamatujte na to, že zpravidla existují minimálně tři možnosti řešení.

S takovou situací se můžete smířit a nechat ji být. To znamená, že si zde najdete svůj prostor a budete nadále žít, aniž byste se nechali touto situací obtěžovat. Pokud vám nevyhovuje, můžete podmínky fungování změnit tak, aby pro vás situace byla akceptovatelná. A nebo můžete odejít.

Naučte se životní krizi lépe zvládnout

Nyní se na chvíli zastavte a zamyslete se nad tím, kdy a v jakých konkrétních situacích

používáte slovo MUSÍM. A nahraďte je slovem MOHU. Popřemýšlejte nad tím,

co konkrétního pro vás taková změna bude znamenat.

Také se snažte přemýšlet o svých motivech a postojích. Je důležité pamatovat na to, že je vždy ze všeho nejdůležitější starat se především sami o sebe. Jedině tak se budete moct postarat i o někoho jiného.

Pokud vám tělo zprostředkovává nějaké signály, nepřehlížejte je. Spíše naopak se podle nich snažte zařídit. Myslete na to, že naše mysl a tělo jsou jeden propojený systém. Změna v jedné oblasti tak zákonitě vyvolá změnu v druhé oblasti. 

Více informací ze světa osobního rozvoje najdete na www.marketahamrlova.cz.